СУПЕРЛИГА: Партизан ПРОТУТЊАО кроз Бачку Паланку (ВИДЕО+ФОТО)

16.02.2019. 12:30
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

Црно-бели сигурно до тријумфа на старту пролећног дела сезоне.

Фудбалери Партизана славили су на гостовању Бачкој у оквиру 22. кола Суперлиге Србије резултатом 3:0. Црно-бели су сигурном игром однели бодове из Бачке Паланке, а најзаслужнији за победу Парног ваљка су били Немања Николић, Рикардо Гомеш и Горан Закарић који су постигли голове.

ЗВАЛИ СУ ГА РУСИ: Партизанов странац ОТКРИО шта му се највише свиђа у Хумској (ФОТО)

НИЈЕ ХТЕО НИШТА ДА КРИЈЕ: Мијаиловић открио ког играча Звезде жели у Партизану (ФОТО)

Дешавања из Бачке Паланке пратите из минута у минут на сајту Србија Данас.

КРАЈ
Утакмица је завршена резултатом 0:3, а голове за црно-беле су постигли Николић, Рикардо и Закарић.
90. минут:
Велику пансу је пропустио Балабановић чим је ушао у игру. Гаврић је изашао испред Стојковића, додао на другу страну за свог саиграча, који се оклизнуо и није успео да проследи лопту у мрежу.
88. минут:
Последњу измену је направио и Зоран Говедарица. Војислав Балабановић је заменио Угљешу Радиновића.
87. минут:
Последњу измену је направио Зоран Мирковић. Шансу је добио млади Филип Стевановић уместо Рикарда Гомеша.
84. минут:
Друга измена у екипи Партизана. Златан Шеховић је заменио Светозара Марковића.
80. минут:
ГОЛ 0:3! Лопту је са своје половине послао Николић ка Горану Закарићу, који ју је сјајно примирио, ушао у казнени простор домаћих са леве стране и ударцем левом ногом у ближи угао савладао Зоговића.

78. минут:
Први жути картон на мечу добио је фудбалер Бачке Стефан Јовановић због прекршаја над Закарићем.
75. минут:
Искористио је Енаке грешку одбране Бачке, дошао до лопте, ушао у казнени простор, али је услед губитка равнотеже лоше шутирао.
74. минут:
Друга измена у екипи Бачке. На терену је Лука Мићић уместо Бранислава Томића.
71. минут:
Прву промену направио је стратег гостију Зоран Мирковић. Румунски интернационалац Габријел Енаке заменио је Зорана Тошића.
65. минут:
Тошић је са десне стране ушао у шеснаестерац домаће екипе и послао је повратну лопту за Закарића који је упутио праву бомбу ка голу Зоговића. Ипак, лопта је прохујала поред стативе.
56. минут:
ГОЛ 0:2! Центаршут са десне стране је упутио Немања Р. Милетић, а са шест метара је главом у мрежу лопту закуцао Рикардо Гомеш. Бојан Зоговић је био потпуно немоћан.

55. минут:
Добар дупли пас Гаврића и Макарића, а овај други је шутирао са ивице казненог простора, али право у голмана гостију.
54. минут:
Прилику је имао Небојша Гаврић, али је његов ударац са десне стране зауставио Владимир Стојковић.
53. минут:
Ударац у пределу лица је добио десни бек Партизана Немања Р. Милетић у дуелу са Миланом Макарићем. Ипак, све је у реду са репрезентативцем Србије.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренер домаће екипе Зоран Говедарица направио је прву измену. На терен је послао Небојшу Гаврића уместо Николе Радовића.

ПОЛУВРЕМЕ
Завршено је првих 45 минута. Гости су имали иницијативу и захваљујући голу Немање Николића већ у 7. минуту воде после првог дела меча.
36. минут:
Нову прилику је имао Рикардо, али је био непрецизан. Добио је нападач Парног ваљка сјајан дубински пас од Саше Здјелара са Партизанове половине и изашао испред домаћег чувара мреже, али је лопту послао поред гола.
34. минут:
Затресао је мрежу Бојана Зоговића Рикардо Гомеш, али заставица је била подигнута. Немања Николић се нашао у недозвољеној позицији, а центарфор са Зеленортских острва је у наставку акције постигао гол, али је он поништен.
27. минут:
Зоран Тошић је сјајно проиграо Косовића кроз средину, али се црногорски репрезентативац није најбоље снашао и није успео да упути шут, па је пропала добра прилика за Партизан.

22. минут:
Могло је да буде опасно по гол Зоговића, али је Рикарда који је добио добар пас у простор зауставио Немања Илић. Од свега само корнер за Партизан.
10. минут:
Са леве стране је Немања Г. Милетић упутио центрашут, Рикардо је одлично шутирао главом, али је његов ударац зауставио голман Зоговић.
7. минут:
ГОЛ 0:1! Немања Николић довео је црно-беле у вођство. Одлично се центарфор гостију снашао у шесанестерцу и лопту коју је послао Зоран Тошић сместио у мрежу. Налазио се нападач Партизана на ивици офсајда, али је Мажићев помоћник Далибор Ђурђевић није сигнализирао недозвољену позицију.