ДЕРБИ ЈЕ У ЧЕТВРТАК: Чукарички ПРЕОКРЕТОМ срушио Звезду и прекинуо СЕРИЈУ непобедивости (ВИДЕО+ФОТО)

20.04.2019. 16:53
FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

Судија је био Игор Стојилковић.

Фудбалери Чукаричког направили су велико изненађење пошто су као домаћини у утакмици 32. кола Суперлиге Србије победили Црвену звезду, резултатом 3:2. Црвено-бели су водили са 2:0 головима Марка Марина и Бена, али су Огњен Мудрински (два поготка) и Лука Стојановић донели преокрет. На овај начин, прекинут је низ непобедивости Звезде  (57 утакмица, трајао годину и по). Уз то, екипа Владана Милојевића је направила лошу увертиру уочи 160. Вечитог дербија, који је на програму у четвртак (19.00).

Међу стартерима у редовима Звезде нису били Милан Павков (клупа) и Ричмонд Боаћи и Дејан Јовељић (ни у протоколу), а Милојевић је од првог минута извео у офанзиву убацио Алексу Вукановића и Бена. После уводних голова деловало је да ће Звезда уписати нови тријумф, али је у наставку уследио велики преокрет. Најавио га је Мудрински у првом полувремену, а "пројектилом" је изједначио Лука Стојановић. У наставку је Мудрински дао нови гол, а у завршници је Милојевић покушао увођењем Вељка Симића, Ерика Јирке и Алексе Вулића нешто да промени. Ипак, промене резултата није било, иако су у завршници баш сви кренули у напад. Мудрински је други гол дао у право време, а до краја меча одолели су офанзиви гостију.

Чукарички је овом тријумфом дошао на четврто место и има 30 бодова као и Партизан који додуше има меч мање.

ДЕЛИЈЕ ПОКИДАЛЕ НА БРДУ: Брутална ПОРУКА Милу Ђукановићу! А онда је уследила ПЕСМА која леди крв у жилама (ВИДЕО)

У другом мечу дана у оквиру плеј-офа Напредак је са 5:0 декласирао Војоводину.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Чукаричког у утакмици 32. кола Суперлиге Србије дочекују Црвену звезду, а дешавања из малог београдског дербија можете да пратите на порталу Србија Данас

ЗВЕЗДА НА БРДУ: Милојевић изабрао, међу стартерима је и НОВАЈЛИЈА (САСТАВИ)

ДИРЕКТАН ЦРВЕНИ: Сергеј шутнуо противника НЕЋЕТЕ веровати где, судија га ОДМАХ послао у свлачионицу (ВИДЕО)

ЛАЛАТОВИЋ НАЈАВИО ДЕРБИ: Да осигурамо друго место и исправимо грешке од јесенас

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Притисак Звезде. Иванић са десне стране, али лопта не долази до његових саиграча.
88. минут
Марин преко гола из слободног ударца.
86. минут
Вулић уместо Чаушића.
85. минут
Убацује Гобељић у казнени простор. Пада Иванић, али нема ништа од пенала.
83. минут
Уместо Луковића Шарић. Ово је била последња измена код домаћина.
76. минут
Нова измена у Звезди. Уместо Вукановића Јирка.
75. минут
Нова измена у Чукаричком. Копитовић уместо Ковача кога износе на носилима.
74. минут
Симић са дистанце. Непрецизно.
70. минут
Мења и Крунић. Уместо Мудринског Тедић.
67. минут
ГОЛ! Мудрински поново главом. Доцић центрира са десне стране. Мудрински главом у даљи угао. Потпуни преокрет. Сада је 3:2 за домаћина.
63. минут
Прва измена. Улази Симић. Излази Бен.
58. минут
Чаушић са ивице казненог простора. Не може лопта да прође кроз згуснуту одбрану.
54. минут
Слободан ударац за Звезду, са 30-ак метара. Нема промене резултата.
48. минут
Прекид због бакљаде навијача Звезде. Није трајао дуго.

Почиње друго полувреме. Нема промена у тимовима.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

Игра се још минут.

45. минут
Стојановић фаулира Марина. Добија жути картон због старта. Нешто раније, картон је добио и Јованчић из Звезде. Марин изводи слободан ударац. Брани се Чукарички.
38. минут
ГОЛ! Бомба Луке Стојановића за 2:2. Неодбрањиво у рашље са 20-ак метара. Борјан опет немоћан.
37. минут
Снажно Марин, али недовољно прецизно.
33. минут
Марин тражи Бена на другој стативи. Не стиже лопту. Нема промене резултата.
30. минут
Марин изводи слободњак са леве стране. Нема опасности по гол домаћина после гужве.
22. минут
ГОЛ! Смањује Мудрински на 2:1. Главом са неколико метара после одличног центаршута Луковића са леве стране. Борјан немоћан.
19. минут
ГОЛ! Бен сигуран са беле тачке. По средини и води Звезда са 2:0.
18. минут
Шапић обара Вукановића. Пенал за Звезду.
14. минут
Умало изнедначење... Луковић је пробио по левом крилу, а бивши нападач Црвене звезде Огњен Мудрински са шест-седам метара шутирао тик поред ближе стативе.

Navijači Crvene zvezde
Навијачи Црвене звезде / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Можете и да прочитате транспарент Делија

12. минут
Бирманчевић шутира преко гола. Мудрински се љути, јер га саиграч није проиграо.
6. минут
ГОЛ! Марин је стрелац и Звезда води са 1:0. Одличан продор Вукановића са десне стране. Марин са неколико метара без проблема убацује лопту у мрежу. Вукановић се на најбољи могући начин захвалио Милојевићу за указано поверење.
4. минут
Центаршут Доцића, али Борјан боксује.

Чукарички у црно-белој комбинацији, Звезда у црвеној.

Владан Милојевић у протокол није уврстио повређеног Ричмонда Боаћија, као ни Дејана Јовељића. Стартер је Алекса Вукановић, док је Милан Павков на клупи. Разлог је могућност да високи нападач добије жути картон уочи 160. Вечитог дербија (четвртак, 19.00).

Утакмица почиње.

И МАРАКАНА БИ БИЛА ТЕСНА: Огромно ИНТЕРЕСОВАЊЕ! Ово је ЈЕДИНИ начин да дођете до карата за МАЈСТОРИЦУ

ЧУКАРИЧКИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:2

СТРЕЛЦИ: Мудрински 21, 67. Стојановић 39. Марин 6, Бен 19.п

СТАДИОН: Чукаричког (Београд)

СУДИЈА: Игор Стојилковић

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић, Стевановић, Пушкарић, Шапић, Богосавац, Ковач (од 75. Копитовић), Доцић, Луковић (од 83. Шарић), Стојановић, Бирманчевић, Мудрински (од 70. Тедић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Милуновић, Савић, Гобељић, Чаушић (од 86. Вулић), Јованчић, Бен (од 63. Симић), Иванић, Марин, Вукановић (од 76. Јирка).