СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Изненађење у Хумској, Вождовац победио ЛОШ Партизан (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

09.08.2017. 21:55

Утакмица 4. кола.

Вождовац је направио велико изненађење, победио је Партизан 3:1 у Хумској и нанео црно-белима први пораз у овој сезони. Шампион Србије је сам себе победио, одбрана је на челу са голманом Филипом Кљајићем правила катасфрофалне грешке и тако омогућила изабраницима Илије Столице да стигну до велике победе. Партизан је у већем делу меча деловао лоше, безидејно, па је пред тренером Мирославом Ђукићем тежак период јер екипу очекују четири велике утакмице у наредних 20 дана (Војводина, два пута Видеотон и Црвена звезда).

ЕВЕРТОН НИЈЕ ПОВРЕЂЕН, АЛИ ОН ЈЕСТЕ: Партизан остао без искусног фудбалера (ФОТО)

ПОЈАЧАЊЕ! Партизан доводи КОНТИНЕНТАЛНОГ шампиона који је у финалу постигао ДВА ГОЛА! (ВИДЕО ФОТО)

Парни ваљак је у Хумској повео већ у 7. минуту. Дефанзивац Змајева Саша Ивковић оборио је Марка Јанковића. За судију Александра Васића није било дилеме, показао је на белу тачку, а сигуран извођач био је Урош Ђурђевић. Нападачу црно-белих је то трећи првенствени гол ове сезоне, укупно пети.

ПАРТИЗАН ГА ЈЕ ГОДИНАМА ЈУРИО: Нападач потписао за ДРУГОЛИГАША! (ФОТО)

ТРАНСФЕР КОЈИ ЈЕ УЗБУРКАО ДУХОВЕ: Аранитовић је дошао у Партизан ПОД ОВИМ условима (ФОТО)

Чим су кренули са центра, гости су изједначили. Очајну реакцију одбране Партизана, пре свега Лазара Ћирковића, умео је да искористи Филип Ступаревић. Дугачка лопта, скоро са половине игралишта, прелетела је задњу линију црно-белих, а Ступаревић се сјајно снашао и савладао Кљајића.

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: Гробари ће утакмицу против Видеотона моћи да гледају УЖИВО на овом ТВ каналу (ФОТО)

ЕП КАДЕТА: Орлићи отпутовали у Подгорицу жељни подвига! (ФОТО)

Само три минута после изједначења, Вождовац је могао да поведе. Нову велику грешку је направио Ћирковић, али је ударац Тодора Петровића сјајно одбранио Филип Кљајић. Голман Партизана је одлично реаговао и у 23. минуту, кад је зауставио ударац Борка Дуроњића. Два минута касније, најбоља прилика за Партизан у првом полувремену. Сума је са леве стране вратио лопту у средину за Небојшу Косовића, који се налазио испред казненог простора. Уследио је пас преко одбране за Тавамбу, који се убацио, примио сјајно лопту на груди и без окловења шутирао, али је голман Вождовца Поповић феноменалном интервенцијом спасио гол Вождовца.

ИНТЕРЕСАНТАН СУСРЕТ: Ево шта ради Новак Ђоковић и са којом СВЕТСКОМ фацом се сликао (ФОТО)

Гости су до потпуног преокрета стигли у 38. минуту. После две одличне информације, катастрофалну грешку направио је Филип Клајић, у рангу оне од преошле среде и меча против Олимпијакоса. Голман црно-белих испустио је лопту после центаршута са десне стране, а Борко Дуроњић је на другој стативи био спреман да искористи поклон и смести лопту у мрежу.

СП ЈУНИОРА У ВАТЕРПОЛУ: Млади ДЕЛФИНИ фуриозни и против јаке Аустралије (ФОТО)

ТВИТЕР ГОРИ: Гробари бесни на Кљајића због ВЕЛИКЕ грешке, али не терају само ЊЕГА из Партизана (ФОТО)

Друго полувреме је почело шансом за Партизан. Јанковић је добро шутирао, Поповић одбио лопту, а Гајић у последњем тренутку избио лопту испре Суме. Прву следећу шансу Партизан је имао тек у 67. минуту, али је после корнера Марка Јанковића Тавамба из изгледне позиције главом мшутирао преко пречке. Два минута касније Ђурђевић покушава са двадесетак метара, али је Поповић био добро постављен и одбранио је. Наставио је Партизан са притиском, па је у 71. минуту имао нову шансу, али је Сума са 12, 13 метара, шутирао високо изнад пречке.

Један играч посебно радује Ђорђевића

У 79. минуту Партизан је постигао гол, стрелац је био Јанковић, али је помоћни арбитар подигао заставицу, а о његово одлуци ће се сигурно дискутовати. У 81. минуту домаћи поново траже пенал, после старта Михајлова на Јанковића, али је арбитар Васић остао нем иако је био на свега неколико метара од целе ситуације.

ДВОЈАЦ ОТИШАО НА МАЛТУ: Са Маракане у клуб у којем већ игра бивши ЗВЕЗДАШ (ФОТО)

Све дилеме око победника решио је Јешић, који је искористио нову грешку одбране домаћина, овога пута Милетића. Јешић је закуцао лопту у гол Партизана и тако потврдио победу гостију.

После Илића, још један играч Партизана ПОВРЕДИО колено (ВИДЕО)

ГДЕ СУ СРПСКИ КЛУБОВИ У СВЕТУ: Звезда и Партизан напредовали и ТО ПРИЛИЧНО (ФОТО)

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 1:3

СТРЕЛЦИ: Ђурђевић у 7. из пенала за Партизан, а Ступаревић у 8. и Дуроњић у 38. и Јешић у 88. минуту за Вождовац. СТАДИОН: Партизана. ГЛЕДАЛАЦА: 3.000. СУДИЈА: Александар Васић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Ћирковић, Остојић, Немања Г. Милетић, Јевтовић, Косовић (од 62. Радин), Јанковић, Тавамба, Сума, Ђурђевић.

ВОЖДОВАЦ: Поповић, Гајић, Ивковић, Михајов, Филиповић, Павловић, Путинчанин, Петровић (од 68. Јешић), Дуроњић (од 73. Машовић), Срећковић (од 83. Гаврић), Ступаревић.

ЛЕПОТИЦА У НЕМИЛОСТИ: Руска јавност и даље третира Клишину као издајицу (ФОТО)