СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Прва победа Динама у гостима, Раднички повећао предност у односу на Партизан

17.12.2018. 17:02
Aleksandar Stojković
Александар Стојковић / Извор: МН Press

Завршен јесењи део шампионата.

Одигране су последње три утакмице 21. кола Суперлиге Србије, којим је спуштена завеса на српски фудбал за 2018. годину.

ОБРАТИЛИ СЕ ПОЛИЦИЈИ: Црвена звезда издала важно саопштење (ФОТО)

ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: Лацио на ВЕЧИТОГ освајача, српски ФРАНКФУРТ на рударе из Доњецка (ФОТО)

Фудбалери Динама из Врања су у првом мечу дана славили у Земуну (1:2) и тако освојили прве бодове на гостујућем терену у текућој сезони. Земун је повео голом Немање Вучића у 15. минуту, али је гостима изједначење донео Млађан Стевановић у последњем минуту првог полувремена. Коначан резултат је поставио Давор Недељковић у 65. минуту, а исти играч је добио црвени картон 20 минута касније.

Од 15 часова су се играла последња два меча. У Лучанима су мировале мреже у дуелу између Младости и Рада, а у Крушевцу је Раднички славио против Напретка резултатом 1:2. Никола Дринчић је већ у седмом минуту довено вођство Нишлијама, али само два минута касније је Мирољуб Костић поравнао резултат. Победу Реалу са Нишаве је донео Нермин Хаскић, који се тим голом изједначио на врху листе стрелаца са данашњим ривалом Алексом Вукановићем (по 12 голова), у 24. минуту.

FK Radnički Niš
ФК Раднички Ниш / Извор: МН Press

ПЕТАК:
Партизан - Мачва 0:0

СУБОТА:
Радник - Бачка 3:2 (Златановић 10. Стојановић п 38. Даноски 51. - Мићић 15. Грабеж 70.)

НЕДЕЉА:
Спартак - Вождовац 3:2 (Обрадовић 62. Чечарић 77. Ћаласан п 90 5. - Луковић 28. Зличић 42.)
Војводина Пролетер 0:0
Чукарички - Црвена звезда 1:2 (Стојановић 28. - Бен п 24. Боаћи 30.)