СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Било је МНОГО, МНОГО неизвесно, али је Томане ПРВЕНЦЕМ спасио Звезду (ВИДЕО)

17.08.2019. 19:35
Tomane
Томане / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Главни судија био је Новак Симовић.

Фудбалери Црвене звезде победили су Спартак у утакмици 5. кола Суперлиге Србије, са 3:2 (1:1) и тако направили добру увертиру уочи првог меча плеј-офа Лиге шампиона са Јанг Бојсима (среда, 21.00). Стрелци за домаћина су били Лазар Туфегџић (у 6. минуту) и Давид Дунђерски у 80, док су мрежу Спартака погађали Милош Вулић (38.), Вељко Симић (49.) и Томане у 85. минуту. Екипа Владана Милојевића на овај начин је задржала максималан учинак у националном шампионату (четири од четири), док је Спартак на два тријумфа и три пораза. У следећем, 6. колу Звезда ће бити домаћин Чукаричком, док ће Спартак гостовати Радничком у Нишу.

Шеф струке Звезде Владан Милојевић одмарао је неке стандардне стартере, а шансу су од почетка добили Милан Гајић, Милош Вулић, Вељко Симић, Милан Јевтовић, Његош Петровић, Томане, Никола Крстовић...

ДЕЛИЈЕ ПРАВО У ЦЕНТАР! Навијачи Звезде ЖЕСТОКО испрозивали Мила Ђукановића (ВИДЕО)

Већ на самом старту, Јевтовић је могао да донесе рано вођство Звезди, али се тада истакао одлични Милош Остојић који је касније одбранио и шут Симићу. После неколико минута, Спартак је искористио прву шансу и преко момка који је био у Звездиној школи. Туфегџић је искористио лошу реакцију дефанзиваца гостију, окренуо Немању Милуновића и савладао Милана Борјана који је као и његов колега неколико пута одлично интервенисао. У наставку меча било је прилика на обе стране, а егал је донео Вулић који се опет доказао шефу Милојевићу, како игром, тако и ефектним голом. Уследило је и друго полувреме и рано вођство поготком Симића (после акције Јевтовића и Томанеа) који се тако искупио за промашај. Неизвесност је унео Давид, син Љубише Дунђерског. Тада је лопта побегла Борјану, али је веома брзо Томане вратио осмех на лице навијача црвено-белих. Придошлица из Тонделе (асистент Гајић) је спасио Звезду и навијаче који су до последњег тренутка стрепели.

Меч је обиловао головима, приликама на обе стране, као и добрим интервенцијама голмана Остојића и Борјана. Укратко Звезда је победила, али Спартак је вечерас био равноправан противник, пошто је имао неколико изгледних прилика. Жандер је избацио лопту са гол линије, Туфегџић је погодио стативу...

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Спартака и Црвене звезде играју утакмицу 5. кола Суперлиге Србије на Градском стадиону у Суботици, а дешавања из минута у минут можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас

ПОСЛЕДЊА ПРОВЕРА ПРЕД ЈАНГ БОЈС: Милојевић изабрао стартере, у нападу су НОВАЈЛИЈЕ (ФОТО)

СТИЖЕ ДЕФАНЗИВАЦ: Јанг Бојси доводе појачање, играо је за Јувентус, али и против Звезде (ФОТО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Пуки хет-триком срушио Њукасл, Ливерпул и Арсенал 2 од 2 (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Игра се још три минута.
89. минут
Дунђерски са дистанце, Борјан брани уз доста проблема. Корнер.
87. минут
Жандер избија са гол линије. Нема новог изједначења.
85. минут
ГОЛ! Првенац Томанеа за нови преокрет и предност од 3:2. Асистент Гајић по десној страни, одлична реакција новајлије у редовима првака Србије.
83. минут
Уместо повређеног Милошевића Иванчевић.
81. минут
Покушала Звезда да преокрене, али је Томане са петерца послао лопту поред десне стативе.
80. минут
ГОЛ! Изједначење доноси Давид Дунђерски. Борјан качи лопту, али она ипак завршава у мрежи. Домаћа публика на ногама.
76. минут
Поново Туфегџић прави проблеме одбрани Звезде. Лопта качи стативу гола Борјана, али одлази у гол аут. Могао је опет да буде стрелац.
74. минут
Последња измена у Звезди. Иванић уместо Петровића.
70. минут
Измена у Спартаку. Гојков уместо Младеновића.
62. минут
После корнера Текијашки главом са неколико метара, али Борјан опет спасава свој тим. Парада. Корнер за домаћина.
60. минут
Шормаз у казненом простору, шутира са 11 метара, али га блокира Панков.
55. минут
Поново промена у Звезди. Вукановић уместо Крстовића.
49. минут
ГОЛ! Симић је стрелац. Води Звезда са 2:1. Додуше, Звезда је имала доста среће, пошто се лопта кроз ноге измигољила Оташевићу. А пре тога, одличан продор Томанеа, који са гол линије упошљава Јевтовића. Он шаље лопту до Симића који се искупљује за раније промашаје.

46. минут
Уместо Родића улази Жандер. За сада једина измена.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

43. минут
Туфегџић у прилици, али не захвата лопту довољно добро. Траже домаћини пенал због играња руком Гајића.
38. минут
ГОЛ! Изједначење. Вулић по левој страни, намешта се и са 18 метара погађа мрежу Остојића. Снажно и испоставило се неодбрањиво.

29. минут
Јевтовић снажно са леве стране, али Оташевић главом избацује лопту са гол линије.

27. минут
Опет Остојић успешан. Јевтовић одлично налази Симића. Један на један са голманом домаћина. Каква прилика за Звезду одлази у неповрат. Имају црвено-бели за чиме да жале.
22. минут
Борјан истрчава далеко од гол линије. На 25 метара као бек отклања опасност. Спасава мрежу од новог гола.
15. минут
Две узастопне шансе за госте, прво Милуновић после слободног ударца покушава главом, а потом Јевтовић снажним ударцем мало изнад пречке.
6. минут
ГОЛ! Води домаћин, стрелац Туфегџић који је био у млађим селекцијама црвено-белих. Окреће Милуновића и са десетак погађа мрежу Борјана. Гости пре тога имали иницијативу, али је домаћин реализовао прву шансу.
1. минут
Јевтовић један на један са голманом Спартака који брани. Корнер за госте из Београда.

Такође, шансу да се докажу добили су Гајић, Симић, Вулић, Петровић, Јевтовић...

Шеф стручног штаба гостију Владан Милојевић данас не рачуна на неке стандардне првотимаца, а разлог је добро познат, то је утакмица плеј-офа Лиге шампиона са Јанг Бојсима у Берну.

СПАРТАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3

СТРЕЛЦИ: Туфегџић 6, Дунђерски 80. - Вулић 38, Симић 49, Томане 85.

СУДИЈА: Новак Симовић

СТАДИОН: Градски у Суботици

СПАРТАК: Остојић, Дунђерски, Оташевић, Текијашки, Милошевић (од 83. Иванчевић), Јочић, Марчић, Младеновић (од 70. Гојков), Туфегџић, Денковић, Шормаз.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Милуновић, Панков, Родић (од 46. Жандер), Јевтовић, Петровић (од 75. Иванић), Вулић, Симић, Крстовић (од 55. Вукановић), Томане.