СУПЕРЛИГА: Партизан само повео, али је ПРЕОКРЕНУО Вождовац и то за само 2 минута (ВИДЕО+ФОТО)

13.05.2018. 18:23
FK Voždovac
ФК Вождовац / Извор: МН Press

Главни судија у утакмици без публике био је Петар Пипер. Виђена и два пенала.

Фудбалери Партизана опет су непријатно изненадили своје навијаче. У утакмици 36. кола Суперлиге Србије изгубили су од Вождовца са 2:1, иако су водили. Повео је Парни Ваљак голом Марка Јевтовића из пенала, али су уследили голови Андрије Луковића и резервисте Алена Машовића, у само два минута. Изједначено је у 76. минуту, а коначан резултат је постављен у 78. Шеф стручног штаба гостију, Мирослав Ђукић "промешао" је карте, пошто су му стартери били (између осталих) Ђорђе и Страхиња Јовановић, Слободан Урошевић и Јуриј Вакулко. Испоставило се да експеримент и није био најуспешниј. У последњем колу, следећег викенда, Партизан ће играти са Спартаком, а Вождовац гостовати Црвеној звезди.

Велику пажњу је изазвала и утакмица у Суботици, где је Спартак у борби за треће место са директним ривалом победио Раднички са 2:0. Оба гола су постигнута са беле тачке, а од 49. минута Нишлије су биле без Милана Павкова који је искључен.

А како је било у Београду, из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Пред празним трибинама, фудбалери Вождовца чекају Партизан у малом београдском дербију. На порталу Србија Данас можете УЖИВО да пратите дешавања са "крова".

СУПЕРЛИГА: Ђукић спреман за напад на Змајеве (ФОТО)

НАЈБОЉИ СА НАЈБОЉИМ: Тавамба ОКАЧИО слику са актером ЛШ и запалио друштвене мреже! (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

86. минут - Павићевић уместо Ступаревића.

85. минут - Луковић са 25 метара, али непрецизан.

78. минут - ГОЛ! Сада је 2:1 за Вождовац. Машовић стрелац.

76. минут - ГОЛ! Луковић снажно, Јовичић качи лопту, али је ударац снажан. Вождовац долази до егала.

75. минут - Пенал за Вождовац. Урошевић обара Машовића.

66. минут - Косовић, али лопта не долази до Ожеговића.

64. минут - Срећковић излази, улази Машовић. Прва промена у утакмици.

62. минут - Ожеговић покушава главом, али без већих проблема хвата Кнежевић.

52. минут - ГОЛ! Јевтовић погађа за 1:0 са беле тачке.

51. минут - Пенал за Партизан. Косовић пада, Пипер показује на белу тачку.

49. минут - Милетић прави фаул у нападу. Лопта за Вождовац, али Јевтовић прекида напад. Шаље лопту у аут.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

Нема промена у екипама Милоша Веселиновића и Мирослава Ђукића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

41. минут - Срећа за Партизан и Јовичића. Луковић погађа оквир гола. Одмах затим шутира Ступаревић, али замало непрецизан.

ТРЕНУТАК КОЈИ ЈЕ СВИМА ПРОМАКАО: Партизанов фудбалер ПРОМЕНИО имиџ! (ФОТО)

35. минут - Две везане одбране Јовичића.

34. минут - Јачи пас ка Ожеговићу. Нема промене резултата.

30. минут - Урошевић прави прекршај на ивици казненог простора. Фаулиран Ступаревић. Срећковић из слободног ударца, али замало непрецизан.

14. минут - Косовић ка Ђерлеку, али лопта не стиже до њега. Гол аут.

7. минут - Партизан има иницијативу. Опседа гол домаћина. На крају Јовановић главом, али лако хвата голман Змајева Кнежевић.

Утакмица ускоро почиње. Међу стартерима у Партизану су Вакулко, Страхиња и Ђорђе Јовановић.

ВОЖДОВАЦ - ПАРТИЗАН 2:1

СТРЕЛЦИ: Луковић 74.п, Машовић 76. - Јевтовић 52.п

СТАДИОН: Вождовца

СУДИЈА: Петар Пипер

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Ћирковић, Гајић, Михајлов, Златковић, Петровић, Дуроњић, Луковић, Милутиновић, Срећковић (од 64. Машовић), Ступаревић (од 86. Павићевић). Резерве: Чупић, Миркаило, Павићевић, Јешић, Павловић, Гаврић, Машовић. Тренер: Веселиновић.

ПАРТИЗАН: Јовичић, Урошевић, Митровић, Јевтовић, Н.Г. Милетић, Косовић, Вакулко, С. Јовановић, Ђерлек, Ожеговић, Ђ. Јовановић. Резерве: Поповић, Ђилас, Марковић, Ивановић, Илић, Антонов, Драмани. Тренер: Ђукић.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Локомотива је шампион, а зна се и ко ће у Европу, а ко у нижи ранг