СУПЕРЛИГА: Плавшић ГОЛЧИНОМ потврдио Звездину победу (ВИДЕО)

22.04.2017. 20:54
Srđan Plavšić
Срђан Плавшић / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Меч 32. кола националног шампионата одигран у Крушевцу.

Са гостовања Напретку фудбалери Црвене звезде враћају се са три бода (2:1), захваљујући стрелцима Гелору Канги и Срђану Плавшићу. У веома отвореном мечу, београдски црвено-бели су голове постизали у другом полувремену, а треба рећи да је често у центру пажње био судија Бојан Николић. Због његових одлука бунили су се и једни и други, али меч је дефинитивно обележио прелеп погодак Плавшића. Почасни гол за домаћина дао је Алекса Вукановић који је био недавно на мети Звезде.

На овај начин, Звезда се вратила на победнички колосек, после пораза од Партизана, задржала прво место на табели и направила добру увертиру за утакмицу полуфинала Купа Србије, са Чукаричким. У следећем колу, Звезда ће бити домаћин Војводини, док ће Напредак гостовати Партизану.

СУПЕРЛИГА: Божовић са ОВИМ тимом напада Напредак (САСТАВИ)

БРУТАЛНО: Торцида ИСПРОЗИВАЛА BBB, и то поруком везаном за Делије (ФОТО)

У уводним тренуцима меча, било је напада на обе стране, али је најизгледнија прилика (до тада) виђена у 11. минуту, али је Ричмонд Боаћи пропустио веома изгледну прилику, после додавања са леве стране Михаила Ристића.

Само два минута касније, Ибрахима Ндиаје је кренуо ка голу Филипа Манојловића, али је напад заустављен због офсајда. Нова колосална прилика пропуштена је у 16. минуту, када је Мичел Доналд траљаво шутирао.

НЕВЕРОВАТНО: Боаћи и Доналд пропустили ВЕЛИКЕ шансе (ВИДЕО)

Публици на стадиону у Крушевцу није било досадно, пошто је акције било испред оба гола. Тако је у 19. минуту, после фаула над Марком Петковићем досуђен слободан ударац за госте. Навијачи Напретка су ту одлуку пропратили скандирањем "Лопови, лопови...". После центаршута Гелора Канге, није било опсаности по гол Николе Петровића. На супротној страни, у 22. минуту Марко Гобељић је успео да се избори за лопту, кренуо ка голу Манојловића, али у одсудним тренуцима оклевао. До тада најбоља прилика, самим тим отишла је у неповрат, пошто је голман Звезде успео да заустави шут. У 28. минуту, поново је покушао Доналд, али је опет био непрецизан. Лопта је отишла преко гола.

Гости су у 38. минуту започели акцију која је обећавала, али завршница Канге, после додавања Боаћија није била добра. У 41. минуту, покушао је и Марко Гобељић, али је после његовог шута лопта завршила на трибини на којој су биле Делије. У орвом минуту судијске надокнаде, Петковићев продор са десне стране, био је добар, али је завршница била лоша, пошто лопта није стигла до Џона Руиза

На полувремену није бло промена у тимовима Вука Рашовића и Миодрага Божовића, а прва изгледнија прилика виђена је у 51. минуту. После центаршута са десне стране, Дамијен ле Талек је покушао главом, али је био непрецизан. Само два минута касније, покушао је Боаћи, али је његов ударац главом одбранио Петровић. У 55. минуту, Рашовић је био принуђен да уместо Гобељића уведе Милоша Вулића, а разлог је била повреда.

Први гол у мечу виђен је у 59. минуту, а стрелац је био Гелор Канга, са беле тачке. Нови извођач пенала у редовима црвено-белих био је сигуран, мада треба рећи да се домаћин бунио због одлуке Бојана Николића да дуел Ненада Шљивића и Џона Руоза окарактерише као онај за прекршај.

СА БЕЛЕ ТАЧКЕ: Канга погодио, Звезда води (ВИДЕО)

Бурно је било и у наставку пошто је на обе стране свиран офсајд, што је изазвало бурне реакције играча оба тима. Обе ситуације можете да погледате у наставку текста, с тим да је Срђан Плавшић погодио мрежу противника.

А, онда се у 73. минуту Боаћи опет прописно обрукао, погледајте и како.

Детаљ који је обележио утакмицу у Крушевцу виђен је у 76. минуту. Пресинг испред гола Напретка се исплатио, лопта је дошла до Канге који је маестрално проиграо Плавшића. Волеј је био неодбрањив.

Шансу је до краја дуела добио и Филип Касалица који је некада носио дрес Црвене звезде, а када се чинило да ће судија одсвирати крај, Вукановић је поставио коначан резултат.

И за крај, још један податак, Петковић је против Напретка одиграо 100. утакмицу у црвено-белом дресу, а његова улога је била посебно значајна код другог гола. Управо је бек црвено-белих отео лопту противнику и проследио је Канги који је проиграо Плавшића.

СУПЕРЛИГА, ПЛЕЈ АУТ: Нови Пазар се НЕ ДА, Чукарички закуцао Борац за дно

НАПРЕДАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2

СТРЕЛЦИ: Вукановић у 90 4 - Канга у 59. минуту из пенала, Плавшић у 76.

СТАДИОН: "Младост" (Крушевац)

СУДИЈА: Бојан Николић

НАПРЕДАК: Петровић, Цветковић, Симоновић, Тубић, Урошевић, Ндиаје, Шљивић, Ескић (од 77. Маркоски), Аливодић (од 81. Касалица), Гобељић (од 55. Вулић), Вукановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Луковић, Ристић, Доналд, Ле Талек, Канга, Плавшић (од 89. Аџић), Руиз (од 79. Срнић), Боаћи (од 86. Сикимић).

СУПЕРЛИГА: Минимална победа Партизана против Војводине, Гробари ПРЕКИДАЛИ меч (ВИДЕО ГАЛЕРИЈА)