СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Гарсија и Боаћи пробили бедем Пролетера за 100. победу Милојевића (ВИДЕО)

02.11.2019. 15:44
Mateo Garsija
Матео Гарсија / Извор: Профимедиа

Звезда славила у Новом Саду.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у Новом Саду Пролетер са 2:0 (0:0) у 15. колу Суперлиге Србије и тако задржали предност у односу на најближег пратиоца Чукарички који свој меч игра сутра.

АТОМСКИ НАПАД ПРОТИВ ПРОЛЕТЕРА! Да ли је Милојевић овим тимом наговестио нешто за Тотенхем? (САСТАВИ)

БАРКЛИ ЈЕ ОВО МОРАО ДА КАЖЕ: Јокић је ДОБАР дечко, а Денверу треба ЏУКЕЛА

ПРОБЛЕМИ ЗА ГАВРИЛОВИЋА: Звезда иде у Загреб без тројице играча

Црвено-белима је дуго требал ода сломе отпор домаћина који се умешно бранио и повремено покушаовао да запрети. Изабраници Владана Милојевића имали су теренску иницијативу, али и само један шут у оквир гола у првом полувремену када је покушај Павкова одбранио Петрић. Тек у наставку је Звезда успела да пробије бедем домаћина после сјајног соло продора Симића који је дао лопту на тацни Матеу Гарсији за вођство црвено-белих у 59. минуту. У 82. минуту тек пшто је ушао у игру, мајсторски је по левој страни прошао Јевтовић и упослио Боаћија којем није било тешко да постигне погодак и овери Звездин тријумф.

Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде гостују у Новом Саду против домаћег Пролетера у оквиру 15. кола Суперлиге Србије. Црвено-бели желе да наставе серију тријумфа у домаћем шампионату и направе сјајну увертиру пред меч са Тотенхемом на стадиону "Рајко Митић" у оквиру Лиге шампиона. Детаље са овог меча можете пратити уживо путем портала Србија Данас.

90. минут
Данило Грујић свирао је крај меча у Новом Саду.

82. минут
2:0!!! Звезда је дуплирала предност. Само минут је требало Јевтовићу да пробије по левој страни, наниже двојицу играча и дода Боаћију који је са три метра погодио мрежу.
81. минут
Добар покушај Пејића, али лопта одлази поред десне стативе Звездиног гола. Из игре је изашао Павков, а заменио га је Јевтовић.
73. минут
Измена у Пролетеру, уместо Јовановића је у игру ушао Рушевић.
71. минут
Најбоља прилика за Пролетер у досадашњем делу меча када је Бабић шутирао главом, а лопта пролетела тик уз леву стативу Борјановог гола.
70. минут
Боаћи је пробао главом, али је голман Пролетера лако укротио тај покушај.
62. минут
Двострука измена у Звезди, уместо Симића и Вулића ушли су Боаћи и Јованчић.

59. минут
1:0!!! Звезда води после поготка Гарсије. Симић је успео да побегне по левој страни и убаци лопту на петерац где се одлично снашао Аргентинац.
54. минут
Покушај Милуновића из велике даљине, али је то био веома непрецизан ударац.
49. минут
Покушао је Симић да угрози гол Пролетера, али није био успешан.
46. минут
Почело је друго полувреме у Новом Саду.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Завршено је прво полувреме у Новом Саду.
40. минут
Покушао је после корнера Милуновић главом, али је и он шутирао преко гола.
35. минут
Поново је Павков покушао главом, али је шутирао поред гола.
30. минут
Најбољу прилику за Звезду пропустио је Павков чији је ударац главом на убацивање Родића одбранио Петрић.
23. минут
Најбоља прилика за Звезду. Гајић је са десне стране убацио лопту на петерац, али остаје нејасно да ли је Павков желео да шутне или је пропустио мислећи да има неког од саиграча иза себе.
21. минут
Шнса за Звезду преко Павкова, али је нападач црвено-белих главом лопту послао преко гола.
19. минут
Прва прилика за Пролетер. Са 16 метара је снажно шутирао Јовановић, али је лопта отишла порег гола Борјана.
17. минут
Још једном је Звезда запретила. Симић је шутирао са 16 метара, али је лопта отишла преко гола.
5. минут
Звезда је прва запретила преко Милоша Вулића, али његов ударац одлази поред гола.
1. минут
Почео је меч у Новом Саду.

И ПОЛУВРЕМЕ

ПРОЛЕТЕР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:0)

Стадион: Карађорђе. Гледалала: 1.500. Судија: Данило Грујић. Жути картони: -. Стрелци: Гарсија у 59, Боаћи у 82. минуту.

ПРОЛЕТЕР (НС): Петрић, Пејић, Миросављев, Марјановић (од 84. С. Јовановић), Леонардо, Б. Јовановић (од 72. Рушевић), Андрејевић, Шћепановић (од 64. Новаковић), Танасин, Бабић, Ковачевић Тренер: Бранко Жигић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА; Борјан, Гајић, Панков, Вулић (од 62. Јованчић), Павков (од 81. Јевтовић), Марин, Гарсија, Милуновић, Симић (од 62. Боаћи), Родић, Кањас. Тренер: Владан Милојевић.

Погледајте како изгледа немачка тенисерка Карина Vithof.

ЗА ОНЕ СА ЈАКИМ СРЦЕМ: Кошаркаш доживео УЖАСАН пад! Право на кичму, ЛЕКАРИ хитно интервенисали (ВИДЕО)

ФЕНЕР ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Навијачи послали јасну ПОРУКУ Обрадовићу!

ГАЛАКСИ СЕ ЈОШ НЕ ПРЕДАЈЕ: Спремна понуда Ибрахимовићу за продужење уговора

У УДИНАМА ПРЕЛОМИЛИ: Тудор више није тренер (ФОТО)

КОСАНОВИЋ ПРЕД ТСЦ: Они су веома озбиљан противник