ШВАЈЦАРЦИ ИЛИ РУМУНИ: Звезда САЗНАЛА противника у плеј-офу за Лигу Европе! Меч је решен ПРЕОКРЕТОМ!

10.08.2021. 22:22
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Није могло без драме.

Елиминација Црвене звезде од Шерифа у Молдавији одвела је српског првака у плеј-оф за Лигу Европе, где ће изабраници Дејана Станковића играти против пораженог из меча Јанг Бојс - Клуж.

ТВИТЕР СЕ СЛОМИО ОД УДАРА ДЕЛИЈА Плачу због пораза, али више за Милојевићем и Милуновићем! Тешке речи за Станковића

БИЋЕ ВРЕЛО НА МАРАКАНИ: Мркела говорио о променама у Црвеној звезди!

СТАНКОВИЋ СКРХАН И НА ИВИЦИ СУЗА: Ово је најтужнији пораз, ЈА САМ КРИВ!

После вечерашњег реванша у Берну, швајцарска екипа пласирала се у плеј-оф за Лигу шампиона победом од 3:1 (3:1), након ремија из Румуније (1:1), па ће Клуж на мегдан црвено-белима.

Утакмица је решена после преокрета, јер су гости дошли до вођства већ у 4. минуту голом Омранија.

Нису посустали Млади дечаци, наставили су да атакују ка голману Арлаускису и то им се исплатило у 23. минуту. Двоструки стрелац за Швајцарце Сибачу постигао је први од своја два гола, на додавање Муми Нгамелуа, који је само 120 секунди касније донео потпуни преокрет у корист домаћина.

Тачку на сјајно полувреме швајцарског првака ставио је Џордан Сибачу новим поготком у 42. минуту после асистенције Елије.

Посао Румунима отежало је и искључење Пауна, који је за само шест минута зарадио две јавне опомене и морао у свлачионицу. Некадашњи репрезентативац Србије Миралем Сулејмани цео меч провео је на клупи за резервне играче.

Дакле, Црвена звезда ће у плеј-офу за Лигу Европе играти против Клужа, са којим је последњи пут одиграла пријатељски меч, пре две године на припремама. Завршен је без победника (1:1).

Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Кјара Ђуфрида.