ТРЕСЛЕ СЕ МРЕЖЕ НА "ЧИКА ДАЧИ": Раднички славио против Спартака и у трци је за Европу!

07.04.2024. 16:36
FK Radnički Kragujevac
ФК Раднички Крагујевац / Извор: МН Press

Данашњи суперлигашки програм почео је утакмицом између крагујевачког Радничког 1923 и суботичког Спартака, у оквиру 29. кола Суперлиге Србије.

Крагујевчани су поново обрадовали своје навијаче, како игром, тако и новом победом - тим тренера Феђе Дудића данас је на ''Чика Дачи'' славио са 3:1 и на табели се поново изједначио са Војводином, на деоби четвртог и петог места, док је Спартак остао на 10. месту са 31 бодом.

Од самог почетка меча видела се велика жеља Крагујевчана да се искупе за пораз у Лучанима у претходном колу. Раднички је био бољи тим, конкретнији, офанзивнији и брзо су почели да стварају прилике пред противничким голом.

Већ у шестом минуту на асистенцију Вижђија, Килијан Бевис погађа мрежу гостију, али тај гол није признат после провере у ВАР соби. Разлог - офсајд позиција Бевиса.

Наставили су Крагујевчани са нападима, а на њихово вођство се чекало до 31. минута када је Ристић са око 25 метара послао пројектил у доњи десни угао гола голмана Вулића - 1:0.

Само пет минута касније гости су узвратили. Вижђи је направио прекршај надомак казненог простора Радничког, искоса са десне стране, слободан ударац је одлично извео Мијић и преко живог зида послао лопту у мрежу немоћног Младеновића - 1:1.

Тим резултатом се ушло у друго полувреме, а после само девет минута игре у наставку домаћи су успели да реше меч.

Најпре је у 50. минуту досуђен једанаестерац за Раднички јер је један играч гостију играо руком у свом казненом простору. Судија Симовић се консултовао са ВАР собом, погледао снимак и тек онда показао на белу тачку, а сигуран реализатор пенала био је Милутин Видосављевић - 2:1.

Тек што су домачи прославили овај погодак, уследила је још једна њихова одлична акција, Бевис је пробио по левој страни, убацио је на ивицу петерца, а ту је на правом месту био Лука Зорић који поставља коначних 3:1.

Могло је до краја да буде још голова, било је прилика на обе стране, гости су погодили и пречку, али се резултат није мењао.

У сваком слулају, још једна допадљива представа у Крагујевцу и одлилна увертира за спектакл који се на истом месту очекује у четвртак, када ће Раднички угостити екипу Новог Пазара у четвртфиналу Купа Србије.