ЕВРОПСКИ ФУДБАЛ НА СЕВЕРУ СРБИЈЕ: Црвена звезда на крилима Милана Павкова савладала ТСЦ

16.12.2021. 15:09 18:08

Један од најбољих утакмица јесењег дела сезоне.

ФК Црвена звезда ставладао је ТСЦ на гостовању у 21. колу Суперлиге Србије резултатом 3:2 (2:2). Одличан меч у Бачкој Тополи обележио је Милан Павков, високи нападач је са два поготка обезбедио нова три бода пуленима Дејана Станковића пред зимску паузу.

УЛЕТЕО И НАПАДАЧ МАНЧЕСТЕРА: Сви говоре о трансферу Душана Влаховића, али прича је добила и НОВУ ДИМЕНЗИЈУ

ПРОМЕНА: Бразилац нови бек Звезде?

УЗБУНА У МАДРИДУ: Нису само Модрић и Марсело, у Реалу има још ЗАРАЖЕНИХ короном (ФОТО)

Гледали смо феноменално прво полувреме на "ТСЦ арени". Домаћин је стигао до предности после само 3. минута. Зоран Поповића је лоше испуцао лопту, Михајло Бањац је то маестрално искористио и са ивице шеснаестерца рутински тресе мрежу црвено-белих.

Осам минута касније актуелни шампион стиже до изједначења. Мирко Иванић је одлично реаговао после убацивања Милана Родића. Мора се признати да је лоше реаговао голман Ненад Филиповић.

Међутим, у 18. минуту писало је 2:1. Наиме, Слободан Станојловић је са 5 метара, на асистенцију Михајла Бањца, погодио за велику радост навијача на трибинама.

До новог гола чекали смо до 32. минута. Феноменалну акцију црвено-бели крунисао је Милан Павков. Милан Родић је упутио дугу лопту у шеснаестерац, Алекса Вукановић главом спушта високом нападачу који из волеја поравњава резултат - 2:2.

У друго полувреме није било на истом нивоу, али било је неколико изванредних прилика испред гола ТСЦ-а. Ређали су се ударци Гелора Канге, Мирка Иванића, Александра Катаија...

Једини погодак у овом делу игре виђен је у 55. минуту. Алекса Вукановић је одлично пронашао Мирка Иванића у казненом простору, његов ударац зауставља Ненад Филиповић, али све то је искусно испратио Милан Павков који погађа празну мрежу за 3:2.

Црвена звезда на зимску паузу иде као другопласирана екипа са 54 бода. ТСЦ је остао на 26 бодова и у пролећном делу ће водити борбу за првих осам и учешће у плеј-офу.

ТСЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (2:2)

Стрелци: Бањац 7, Станојловић 18 - Иванић 15, Павков 32, 56

Бачка Топола

Стадион: ТСЦ арена

Судија: Милан Стефановић

Жути картони: Леандро, Томановић (ТСЦ), Панков, Ераковић (Звезда)

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Варга (од 83. Бочкаи), Стојковић, Леандро, Петровић (од 69. Милићевић) – Томановић, Ђаковац – Станојев (од 83. Стоиљковић), Бањац (од 83. Ратков), Вукић – Станојловић (од 48. Крсмановић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Поповић – Ераковић, Панков, Драговић, Родић – Петровић (од 28. Срнић), Канга – Вукановић (од 70. Живковић), Иванић (90 2. Бен), Катаи – Павков.

93. минут
Крај утакмице. ТСЦ - Црвена звезда 2:3.
85. минут
Ришаиро Живковић промашио је немогуће. Обишао је голмана Филиповића, био је сам као дух и погодио стативу. Срећом по Холанђанина судија је свирао офсајд.

81. минут
Црвена звезда смирује темпо игре, очигледно су пулени Дејана Станковића задовољни тренутним резултатом.
70. минут
Ришаиро Живковић мења Алексу Вукановића.

63. минут
Павков је поново запретио! Ударац нападача гостију са 10-так метара некако је зауставио Филиповић.

55. минут
ГОООЛ! Вукановић је одлично пронашао Иванића у казненом простору, његов ударац зауставља Филиповић, али све то је искусно испратио Милан Павков - 3:2.

53. минут
Аранђел Стојковић је запретио са 30-так метара. Добар покушај десног бека завршава мало изнад пречке.

50. минут
Немања Крсмановић мења Слободна Станојловића у редовима ТСЦ-а.

50. минут
Гости из Београду имају иницијативу на почетку другог дела игре.
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
ТСЦ - Црвена звезда 2:2.

45. минут
Играће се још два минута.

42. минут
Жути картон за Панкова због старта над Бањцем.

38. минут
Опробао је шут и Мирко Иванић, али ударац офанзивца гостију је завршио на трибинама.

32. минут
ГОООЛ! Феноменална акција црвено-бели. Родић је упутио дугу лопту у шеснаестерац, Вукановић главом спушта Павкову који из волеја матира Филиповића - 2:2.

28. минут
Принудна измена у Црвеној звезди. Петровић се преселио на клупу, на терену је Срнић.
22. минут
Нижу се опасни напади на обе стране. Комбиновао је Станојев са Вукићем, пао је офанзивац ТСЦ-а у казненом простору, али пенала није било. Одмахнуо је арбитар Милан Стефановић руком.
18. минут
ГОООЛ! Каква фешта у Бачкој Тополи! Станојловић је на асистенцију Бањца преварио Поповића са 5 метара - 2:1.

15. минут
ГОООЛ! Мирко Иванић је одлично реаговао после убацивања Милана Родића. Мора се признати да је лоше реаговао голман Филиповић - 1:1.

14. минут
Пречка! Катаи је одлично центрирао, а Павков главом погађа оквир гола.

7. минут
ГОООЛ! ТСЦ је стигао до предности. Бањац је после очајне реакције Поповића прецизно погодио са ивице казненог простора - 1:0.

4. минут
Ераковић је покушао после центаршута Канге, ударац штопера црвено-белих завршава у наручју Филиповића.
Утакмица је почела!

Међусобни дуели

ФК Црвена звезда и ТСЦ до сада су одиграли шест дуела. Први пут су се састали у Купу Србије 21. новембра 2018. године када је екипу са Маракане предводио Владан Милојевић. Црвено-бели су тријумфовали против тада члана Прве лиге Србије резултатом 4:1. Голове на том мечу постигли су Никола Стојиљковић, Дејан Јовељић и Вељко Симић који је погодио мрежу два пута.

На последњем сусрету ова два клуба, славили су црвено-бели са 3:1 на свом стадиону у оквиру шестог кола Суперлиге Србије ове сезоне. За актуелног шампиона у листу стрелаца су се уписали Ненад Крстичић, Александар Катаи и Ел Фарду Бен, док је једини погодак за екипу из Бачке Тополе постигао Ђуро Зец.

Састави

ТСЦ (4-2-3-1): Филиповић – Варга, Стојковић, Леандро, Петровић – Томановић, Ђаковац – Станојев, Бањац, Вукић– Станојловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Поповић Ераковић, Панков, Драговић, Родић – Петровић, Канга – Вукановић, Иванић, Катаи – Павков.