СЕРИЈА А: Самарџићев Удинезе болно спустио Болоњу на земљу

30.12.2023. 17:18
Lazar Samardžić
Лазар Самарџић / Извор: Профимедиа

Није било очекивано да црно-бели тако убедљиво славе.

У термину од 15 часова одиграна су два меча 18. кола Серије А. У Удинама убедљив тријумф домаћина, у Каљарију реми.

СД САЗНАЈЕ: Партизан враћа Стевана ЈоветићаJovetić

СД САЗНАЈЕ: Партизан враћа Стевана Јоветића

ЂОРЂЕ НЕ ДА ПЛАВЦЕ: Челси водио 3:0, на крају Србин једва спасао победуĐorđe Petrović

ЂОРЂЕ НЕ ДА ПЛАВЦЕ: Челси водио 3:0, на крају Србин једва спасао победу

Сећате га се из Црвене звезде? Стамени везиста потписао за МеталацMarko Mirić

Сећате га се из Црвене звезде? Стамени везиста потписао за Металац

Удинезе је прекинуо пост од шест утакмица без победе у Серији А и неочеивано убедљиво славио против ове сезоне одличне Болоње, која у претходних пет утамица остварила четири победе и један реми.

Истакао се искусни Аргентинац и бивши играч Јувентуса и Вотфорда Роберто Перејра. Постигао је водећи гол у 23. минуту и поставио коначних 3:0 у 52. минуту. Између та два поготка стрелац је био и Лоренцо Лука у 48. минуту.

Српски репрезентативац Лазар Самарџић заиграо је од 80. минута уместо двоструког стрелца Перејре.

У утакмици између Каљарија и Емполија није било ни победника ни голова – 0:0. А могло је бити јер у 82. минуту Николас Виола није искористио једанаестерац за домаћи тим.

Нешто раније током дана Аталанта је у Бергаму савладала Леће голом Адемоле Лукмана.