УСПЕШНО ПРЕПОДНЕ: Партизан савладао РУХ и сачувао мрежу

28.01.2021. 11:04
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан/Мирослав Тодоровић

Црно-бели поподне играју против македонског Силекса.

Фудбалери Партизана савладали су у првом мечу данашњег програма украјински Рух  са 1:0, а стрелац јединог гола био је Филип Холендер у 23. минуту. Црно-бели од 15 часова играју други меч, а противник ће им бити македонски Силекс.

СТОЛИЦА: Домаћин није ошишао траву, поништен нам регуларан гол

КАПИТЕН СРБИЈЕ ПОРУЧУЈЕ: Не желим да се правдам, али није било једноставно играти у Доминикани

ПАО ЈЕ НА ДНО: Невероватна прича Сејдуа Думбије - Рома га платила 15.000.000, а сада потписао за клуб са Малте

Тренер црно-белих се одлучио за комбиновани састав против Руха желећи да испроба још неке тактикчке варијанте, као и могућности одређених играча који су имали мању минутажу током јесени. Чак и у таквом саставу Партизан је био бољи тим од Украјинаца, а после почетног испробавања снага црно-бели су брзо пронашли пут до мреже противника. Новајлија Марко Живковић одузео је једну лопту на средини терена, она је дошла до Бибраса Natha који је асистирао Холендеру, а овај лопту закуцао под пречку Украјинаца. Лутовац је имао прилику да дулира предност Партизана пред полуврфеме, али није био успешан и остлао је 1:0.

У другом полувремену наставио је Партизан са бољом игром, Холеденр је у два наврата ppkušap да псотигне гол, али није имао успеха. У завршници је Рух бацио све карте у напад, али су црно-бели успели да се одбране и остваре победу.

Лидер Манчестер Сити Тотенхему бежи осам, а Ливерпулу седам бодова, па би за пораженог из вечерашњег (21.00) дербија Тотенхем – Ливерпул могло да се каже да испада из шампионске трке. Осим што је гост, Ливерпул је у ужасној форми, и без победе у Премијер лиги је већ пет кола. Квота на Тотенхем је 3,10, на икс 3,35, а на Ливерпул 2,30. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Тотенхем – Ливерпул.