ПРЕОКРЕТ У ГРУЗИЈИ: Маестро Тадић обрисао бројне флеке и погурао Србију ка Светском првенству (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

24.03.2017. 17:56 14:38
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

„Орлови“ избили на лидерско место Д групе после тријумфа резултатом 3:1.

Није било добро, али се пишу бодови. Фудбалери Србије су преживели, испоставило се, паклено гостовање у Тбилисију и савладали Грузију резултатом 3:1 (1:1). Губили су „орлови“ после почетничке грешке Александра Коларова у шестом минуту, али су успели да постигну три гола преко Душана Тадића, Александра Митровића и Мијата Гаћиновића и освојили три драгоцена бода. Поново је улогу лидера преузео Тадић, који после Тбилисија на свом конту има четири гола и седам асистенција у квалификацијама. Учестовавао је у постизању 11 од 12 погодака "орлова" у досадашњем циклусу. Савршено!

Не знамо да ли су изабраници Славољуба Муслина свесно потценили домаћина, али су превише лежерно ушли у меч са борбеним домаћином. Шок гол Качараве у раној фази утакмице оголио је стару бојку наше селекције – препотентност у ситуацијама у којима треба бити сталожен и рационалан. Александар Коларов је платио цех таквом ставу и савршено асистирао стрелцу за један од најлакших погодака у каријери.

Није само одбрана била на „ивици егзистенције“ у првих 45 минута. Није функционисао ни везни ред, па Србија практично није створила шансу у првом полувремену. Срећом по нас, Грузија је пропустила зицер за 2:0 у ситуацији „два на нула“ и казна је уследила у последњим секундама првог полувремена. Душан Тадић је рутински реализовао пенал после несмотреног прекршаја над Филипом Костићем у казненом простору.

И уместо да у наставку меча додамо гас, Владимир Стојковић је три пута у истом нападу спашавао гол Србије. Лимитирани Грузини су пропустили своје шансе, а квалитетнији тим је реализовао прву добру акцију и преко Митровића дошао до очекиваних бодова.

Стрелац другог гола убрзо је напустио терен, заменио га је Немања Гудељ, па је Србија у последњих 20-ак минута играла без класичног нападача са Тадићем у шпицу. Фудбалер Саутемптона је доказао класу и у 85. минуту, када је протуриоо лопту до дебитанта Гаћиновића, а овај је као да игра 50. меч у националном тиму погодио мрежу домаћина. Бриљантан дерби везисте Ајнтрахта који се германском упорношћу изборио за лопту и после асистенције Тадића поготком сам себе наградио за савршену улогу џокера.

„Орлови“ су стигли до 11. бода у Тбилисију и лидерског места на табели Д групе и остали у главној траци на трновитом путу ка Русији. То ће се једино памтити после гостовања у Грузији..

Грузија – Србија 1:3 (1:1)

СТАДИОН: "Борис Паичадзе Динамо арена"

СТРЕЛЦИ: Качарава у шестом минуту - Тадић (пенал) 45, Митровић 64, Гаћиновић у 86. минуту.

ЖУТИ КАРТОНИ: Какабадзе, Канкава (Грузија).

ГРУЗИЈА: Лорија – Какабадзе (од 70. Арабидзе), Квриквелија, Кашија, Наваловски – Квеквешвири - Казаишвили (од 83. Квилитаија), Гвилија (од 90. JIghauri), Канкава, Анаидзе - Качарава.

СРБИЈА: Стојковић – Ивановић, Максимовић, Коларов – Рукавина, Матић, Миливојевић, Обрадовић (од 46. Вуковић) – Тадић, Костић (од 81. Гаћиновић), Митровић (од 72. Гудељ).

Меч из Тбилисија пратитли сте уживо у текстуалном преносу на SrbijaDanas.com.

Утакмица је почела, Србија има теренску иницијативу у уводним минутима, али још без озбиљније акције.

1:0 за Грузију у шестом минуту! Каква грешка Коларова. Дефанзивац Србије је покушао да врати лопту Стојковићу , учинио је то прекратким додавањем и Качарава је искористио поклон фудбалера Манчестер ситија.

Могли су Грузини да дуплирају предност у 19. минуту, али је одличан ударац Казаишвилија зауставио Стојковић.

"Орлови" су прву озбиљну акцију извели тек у 23. минуту, али је после силовитог ударца Рукавине левом ногом фудбалер Грузије завршио нокаутиран на трави.

Рукавина је најопаснији фудбалер наше селекције, али ни после новог центаршута у 32. минута није било опасности по гол домаћина. Само корнер.

Каква срећа за Србију у 36. минуту! Грузија је имал ситуацију "два на нула". Казаишвили је био себичан и шутирао поред гола, а на другој стативи је сам као дух био Анаидзе. Руку на срце, питање је да ли је Казаишвили био у офсајду пре него што се прописно обрукао и упропастио прилику за домаћина.

Пенал за Србију у 44. минуту, оборен је Филип Костић. Жути картон за Какабадзеа. Душан Тадић је сигуран, ГООООЛ, 1:1. Лопта је у десном доњем углу гола Грузије.

Почело је друго полувреме.

Србија има иницијативу, али без шанси за гол у првих 10 минута наставКА.

Канонада Грузина у 61. минуту и три одличне одбране Стојковића у размаку од 30-ак секунди. Врло конфузна одбрана Србије.

ГОООЛ, 1:2 - Митровић у 64. минуту! Тадић је асистирао до Митровића који је са 16 метара прелепим ударцем пласирао лопту у мрежу Лорије.

ГОООЛ, 1:3 - Гаћиновић у 86. минуту! Још једна асистенција Тадића и хладнокрвна реализација дебитанта који се уписао у стрелце после пет минута проведених у игри.