ПАРТИЗАН СЛАВИ ГОЛМАНА ЈОВАНОВИЋА! Црно-бели на пенале до полуфинала Купа

10.04.2024. 14:35
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су после пенала елиминисали Вождовац. Резултат након 90 минута био је 1:1.

Уводни минути припали су гостима, али је потом Партизан успео да наметне свој ритам и контролише већи део утакмице.

Није било много узбуђења на старту, а најбољу шансу имао је Баждар када је покушао да предрибла голмана у 13. минуту, након чега се саплео и пао.

После 25 минута игре, због врућине судија је свирао паузу за освежење, након које је Вождовац кренуо да напада. Кратког даха био је тај залет гостију, јер је уследила серија офанзивних потеза црно-белих.

Она је крунисана голом Баждара у другом минуту судијске надокнаде, када је нападач Партизана добио сјајну лопту од Аранђела Стојковића, кренуо у продор и овога пута матирао голмана гостију.

Након паузе није било великих узбуђења, брем у првих 20 минута наставка. Имао је неколико шанси домаћин, а Вождиовац је најбољу пропустио у 72. минуту, када је Флемингс промашио пенал.

Николић је играо руком у казненом простору, након гледања ВАР-а арбитар је свирао пенал, а Флемингсу је ударац одбраио сјајни Јовановић.

Голман Партизана спасао је тим и у 83. минуту након корнера Вождовца, када је припретио Петровић.

Спаса није било у 89. минуту када је Пиргић мајсторијом донео изједначење и пенале.

Након једанаестераца прошао је Партизан, а голман Јовановић одбранио је два пенала.

4:3 – Захид сигуран
4:3 Поново брани Јовановић, Партизан је у полуфиналу.

ПЕНАЛИ

После 90 минута резултат је 1:1. Голове су постигли Баждар и Пиргић, стога ће победника и учесника полуфинала одлучити пенали.

89'

Изједначење - 1:1

У сам смирај меча Вождовац долази до гола и изједначења. Донео га је Пиргић, прелепим ударцем са ивице казненог након неспоразума одбране Партизана.

83'

Јовановић поново спасава

Након корнера Вождовца Петровић је са пет метара главом пуцао, најозбиљнија прилика за госте до сада, одличан поново голман Јовановић

77'

Нове претње домаћих

Најновији ударац ка голу Вождовца упутио је Захид у 77. минуту, али је чувар мреже гостију добро интервенис. Имао је Партизан недуго затим и корнер, но ништа озбиљније није проистекло из тога.

72'

Јовановић брани пенал

Фудбалер Вождовца Флемингс промашио је пенал, тачније одбранио му га је голман Партизана Јовановић. Немања Николић је у свом казненом играо руком, судија то није видео, али је након интервенције ВАР-а досудио једанаестерац. Јовановић поново херој црно-белих

66'

Промене и у Партизану

56'

Четири измене гостију.

У првих 10 минута другог дела меча Партизан је чешће нападао, имали су две полушансе, али ни једна није озбиљније угрозила гол гостију. Вождовац је извршио чак четири измене. Изашли су из игре Вилка, Теодоровић, Савић, Павловић, а ушли су Петровић, Флемингс, Ђурђевић и Нешковић.

46'

Почело је друго полувреме

Полувреме - 1:0

Гол Баждара! 1:0

У другом минуту судијске надокнаде, Самед Баждар добио је сјајну лопту, баш као малоачс када је пао, с тим што је овога пута након дриблинга наставио да трчи и сместио лопту у гол за вођство Партизана 1:0

41'

Серија напада Партизана

Играч Партизана Ксандер Северина са ивице казненог простора упутио је добар ударац, али је он завршио поред стативе. Остаје 0:0. Након њега пробао је и Калулу и изнудио корнер, из ког је Филиповић имао одличну прилику, али добра интервенција голмана гостију.

37'

Вождовац напада

Период игре у ком гости имају иницијативу. Након ударца Северине у 29. минуту, Партизан није створио шансу, али је Вождовац кренуо напред и почео лако да улази у прилике.

23'

Пауза за освежење

На пола полувремена, судија је одлучио да направи паузу и да прилику играчима за освежење, услед високе температуре.

13'

Баждар пада у казненом - нема пенала

8'

Мирно у уводним минутима

1'

Меч је почео

Ови ривали одиграли су пре недељу дана веома узбудљив меч у оквиру Суперлиге Србије, а тада је домаћин био Вождовац. Мада је Партизан два пута био у вођству, Вождовац је успео да се врати, али је Аранђел Стојковић у судијској надоканди прелепим голом донео Партизану сва три бода.

У међувремену су оба тима одиграла по још једно коло домаћег шампионата. Партизан је савладао Нови Пазар, док је Вождовац поражен од Радничког из Ниша. Црно-бели су практично комплетни за овај меч пошто тренер Игро Дуља не може да рачуна само на повређеног Матеуса Салдању.