PARTIZAN SLAVI GOLMANA JOVANOVIĆA! Crno-beli na penale do polufinala Kupa

10.04.2024. 14:35
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su posle penala eliminisali Voždovac. Rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1.

Uvodni minuti pripali su gostima, ali je potom Partizan uspeo da nametne svoj ritam i kontroliše veći deo utakmice.

Nije bilo mnogo uzbuđenja na startu, a najbolju šansu imao je Baždar kada je pokušao da predribla golmana u 13. minutu, nakon čega se sapleo i pao.

Posle 25 minuta igre, zbog vrućine sudija je svirao pauzu za osveženje, nakon koje je Voždovac krenuo da napada. Kratkog daha bio je taj zalet gostiju, jer je usledila serija ofanzivnih poteza crno-belih.

Ona je krunisana golom Baždara u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je napadač Partizana dobio sjajnu loptu od Aranđela Stojkovića, krenuo u prodor i ovoga puta matirao golmana gostiju.

Nakon pauze nije bilo velikih uzbuđenja, brem u prvih 20 minuta nastavka. Imao je nekoliko šansi domaćin, a Voždiovac je najbolju propustio u 72. minutu, kada je Flemings promašio penal.

Nikolić je igrao rukom u kaznenom prostoru, nakon gledanja VAR-a arbitar je svirao penal, a Flemingsu je udarac odbraio sjajni Jovanović.

Golman Partizana spasao je tim i u 83. minutu nakon kornera Voždovca, kada je pripretio Petrović.

Spasa nije bilo u 89. minutu kada je Pirgić majstorijom doneo izjednačenje i penale.

Nakon jedanaesteraca prošao je Partizan, a golman Jovanović odbranio je dva penala.

4:3 – Zahid siguran
4:3 Ponovo brani Jovanović, Partizan je u polufinalu.

PENALI

Posle 90 minuta rezultat je 1:1. Golove su postigli Baždar i Pirgić, stoga će pobednika i učesnika polufinala odlučiti penali.

89'

Izjednačenje - 1:1

U sam smiraj meča Voždovac dolazi do gola i izjednačenja. Doneo ga je Pirgić, prelepim udarcem sa ivice kaznenog nakon nesporazuma odbrane Partizana.

83'

Jovanović ponovo spasava

Nakon kornera Voždovca Petrović je sa pet metara glavom pucao, najozbiljnija prilika za goste do sada, odličan ponovo golman Jovanović

77'

Nove pretnje domaćih

Najnoviji udarac ka golu Voždovca uputio je Zahid u 77. minutu, ali je čuvar mreže gostiju dobro intervenis. Imao je Partizan nedugo zatim i korner, no ništa ozbiljnije nije proisteklo iz toga.

72'

Jovanović brani penal

Fudbaler Voždovca Flemings promašio je penal, tačnije odbranio mu ga je golman Partizana Jovanović. Nemanja Nikolić je u svom kaznenom igrao rukom, sudija to nije video, ali je nakon intervencije VAR-a dosudio jedanaesterac. Jovanović ponovo heroj crno-belih

66'

Promene i u Partizanu

Menja i Igor Duljaj, iz igre su izašli Natho i Severina, dok su umesto njih na terenu Zahid i Nikolić. Voždovac u poslednjih deset minuta konkretniji, crno-beli pripretili preko Zahida. Žuti karton dobio je Nikolić kod domaćina.

56'

Četiri izmene gostiju.

U prvih 10 minuta drugog dela meča Partizan je češće napadao, imali su dve polušanse, ali ni jedna nije ozbiljnije ugrozila gol gostiju. Voždovac je izvršio čak četiri izmene. Izašli su iz igre Vilka, Teodorović, Savić, Pavlović, a ušli su Petrović, Flemings, Đurđević i Nešković.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Crno-beli nakon prvih 45 minuta vode sa 1:0 pogotkom Baždara u poslednjim sekundama prvog dela.

Poluvreme - 1:0

Gol Baždara! 1:0

U drugom minutu sudijske nadoknade, Samed Baždar dobio je sjajnu loptu, baš kao maloačs kada je pao, s tim što je ovoga puta nakon driblinga nastavio da trči i smestio loptu u gol za vođstvo Partizana 1:0

41'

Serija napada Partizana

Igrač Partizana Ksander Severina sa ivice kaznenog prostora uputio je dobar udarac, ali je on završio pored stative. Ostaje 0:0. Nakon njega probao je i Kalulu i iznudio korner, iz kog je Filipović imao odličnu priliku, ali dobra intervencija golmana gostiju.

37'

Voždovac napada

Period igre u kom gosti imaju inicijativu. Nakon udarca Severine u 29. minutu, Partizan nije stvorio šansu, ali je Voždovac krenuo napred i počeo lako da ulazi u prilike.

23'

Pauza za osveženje

Na pola poluvremena, sudija je odlučio da napravi pauzu i da priliku igračima za osveženje, usled visoke temperature.

13'

Baždar pada u kaznenom - nema penala

Neverovatno šta je uradio Samed Baždar. Izašao je sam pred golmana, imao idealnu priliku, krenuo da ga predribla i pao. Igrači Partizana su tražili penal, ali ne i sam Baždar, sudija nije svirao ništa.

8'

Mirno u uvodnim minutima

Na samom početku susreta, Voždovac je kontrolisao loptu. Imali su i jedan udarac, posle koga su izborili i korner, ali ništa ozbiljnije se iz njega nije stvorilo. Zatim je Partizan krenuo napred, ali bez adekvatne prilike.

1'

Meč je počeo

Ovi rivali odigrali su pre nedelju dana veoma uzbudljiv meč u okviru Superlige Srbije, a tada je domaćin bio Voždovac. Mada je Partizan dva puta bio u vođstvu, Voždovac je uspeo da se vrati, ali je Aranđel Stojković u sudijskoj nadokandi prelepim golom doneo Partizanu sva tri boda.

U međuvremenu su oba tima odigrala po još jedno kolo domaćeg šampionata. Partizan je savladao Novi Pazar, dok je Voždovac poražen od Radničkog iz Niša. Crno-beli su praktično kompletni za ovaj meč pošto trener Igro Dulja ne može da računa samo na povređenog Mateusa Saldanju.