ПАРТИЗАНОВИ КЛИНЦИ РЕЖИРАЛИ ПОБЕДУ: Црно-бели преживели жилаве Пазарце

05.12.2021. 15:18
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Тежак меч.

ФК Партизан савладао је Нови Пазар 2:0. Црно-бели су голове постигли у другом полувремену. Стрелци су били Миловановић у 50. и Јовић у 59. минуту.

СТАНОЈЕВИЋ СКРХАН ЗБОГ МОЦЕ: Отишао је НАЈВЕЋИ ИКАДА

САМО ЈЕДАН КЛУБ ЈЕ БОЉИ: Партизан у европском врху у овом сегменту

СТАНОЈЕВИЋ ОПРЕЗАН ПРЕД ПАЗАР: Биће тешко пробити их

Веома незанимљиво прво полувреме је одиграно у Хумској. Партизан је имао иницијативу, али сем пар покушаја са дистанце нису успели да озбиљније угрозе гол гостију.

Најбољу прилику је имао Мениг у финишу првог дела, када је његов ударац зауставио сјајни Вујанац. Нови Пазар једва да је успевао да пређе центар, током читавих 45 минута били су сабијени у својих 16 метара.

Друго полувреме - друга прича. У игру улази Марко Миловановић и одмах материјализује своје присуство на терену. Мениг је прошао по десној страни, упутио центаршут, а млади нападач је погодио даљи угао за вођство Партизана.

Црно-бели су дуплирали предност у 59. минуту, када је Јовић био сигуран са беле тачке. Рикардо Гомеш је пао после дуела са Симовићем и судија Стојановић је био неумољив.

Партизан је до краја утакмице имао још неколико прилика, али је резултат остао непромењен.

Црно-бели су победом поново на плус три у односу на Црвену звезду и у добром расположењу очекују меч Лиге конференција против Анотрозиса.

Партизан - Нови Пазар 2:0 (0:0)

Стрелци: Миловановић у 50. и Јовић у 59.

Стадион: Хумска 1

Судије: Стојановић Андрија, Радоичић Ненад, Крстић Иван

ФК Партизан: Стевановић, Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић, Здјелар, Јојић, Павловић (од 46. Јовић), Пантић (од 46. Миловановић), Мениг (од 69. Шћекић), Рикардо (од 69. Холендер)

ФК Нови Пазар: Вујанац, Влајковић, Павишић, Делимеђац, Зимоњић , Лончар, Јоксимовић, Младеновић, Киковић, Димић, Ратковић.

Читав ток меча уживо могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Утакмица је завршена. Партизан је славио 2:0.
84. минут
Миловановић је имао још једну прилику, био је за мало непрецизан.
78. минут
Партизан има потпуну контролу. Задовољни су црно-бели стеченим капиталом.
69. минут
Шћекић и Холендер улазе у игру. Терен напуштају Мениг и Рикардо.
65. минут
Одлична игра Партизана у наставку. После корнера Јојића, Урошевић је запретио ударцем главом.
59. минут
Јовић је био сигуран реализатор. Партизан води 2:0.
58. минут
Пенал за Партизан после дуела Симовића и Рикарда.
50. минут
ГООООООЛ! Марко Миловановић је дочекао центаршут Менига и главом погодио даљи угао.
49. минут
Прву шансу у наставку је имао Урошевић. Његов ударац је изблокиран после гужве у шеснаестерцу гостију.
46. минут
Немања Јовић је ушао у игру, изашао је Лазар Павловић. Такође је и Миловановић на терену уместо Пантића.
Завршено је прво полувреме.

44. минут
Најбоља шанса за Партизан у првом делу. Мениг је после гужве у шеснаестерцу, био сам на десет метара од гола, али је Вујанац зауставио његов ударац.
37. минут
Фино је примио лопту Урошевић и распалио са неких 20 метара. Био је за мало непрецизан.
35. минут
Милош Јојић је извео слободан ударац, али је сјајно интервенисао живи зид Новог Пазара.
28. минут
Рикардо је додао до Урошевића, али је леви бек лоше центрирао и ова прилика је отишла у неповрат.
23. минут
Меч је настављен, а прву шансу је имао Мениг, али је његов ударац отишао мало поред гола.
19. минут
Утакмица је прекинута због бакљаде навијача Партизана.
14. минут
И даље Партизан није створио озбиљнију прилику. Гости одлично стоје у блоку.
8. минут
Гости једва да су имали контакт са лоптом. Партизан кружи око гола и тражи рупу у одбрани Пазараца.
3. минут
Данило Пантић је први запретио. После слободног ударца Јојића, бивши играч Чукаричког је пребацио гол.