РЕМИ У ХУМСКОЈ: Партизан имао све у својим рукама, Катаи донео бод Звезди (ВИДЕО)

19.09.2021. 17:23
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели задржали два бода предности у односу на вечитог ривала.

Фудбалери Партизана и Црвене звезде ремизирали су у 165. вечитом дербију 1:1 (1:0) на стадиону у Хумској у оквиру деветог кола Суперлиге Србије. Партизан је повео голом Natha у 36. минуту, док је бод Звезди донео Катаи у 83. минуту. После овог меча црно-бели су задржали два бода предности у односу на вечитог ривала.

ХАОС НА УЛИЦАМА БЕОГРАДА: Сукоби навијача Црвене звезде и Партизана на све стране (ФОТО)

И МАРАКАНА ТУГУЈЕ ЗА БОЈСИЈЕМ: Црвена звезда се емотивно опростила и подсетила на глумчеве речи о црвено-белом клубу

ОВО СЕ НИЈЕ ДЕСИЛО 15 ГОДИНА: Ако је судити по томе, чека нас спектакл у Хумској

Првих 35 минута меча протекло је потпуно у знаку Црвене звезде. Већ у 3. минуту је Катаи запретио Поповићу са 18 метара, али је голман Партизана био сигуран, а два минута касније Диони је пропустио велику шансу када је искористио грешку одбране црно-белих и избио сам испред Поповића који је успео да одбрани његов шут. Ређали су се шутеви Звезде, Саного је пробао у 6. минуту, Катаи у 10, а Иванић у 23, али је Поповић поново био сигуран. У 31. минуту црвено-бели су имали још једну велику прилику, али је ударац главом Катаија завршио на пречки. Како обично бива у фудбалу стигла је казна тим Дејана Станковића у 36. минуту када је Natho повукао лопту у средину и шутирао са 18 метара савладавши успаваног Борјана за велико славље у Хумској. Израелац је у 40. минуту још једном добро шутирао, али је лопта завршила тик изнад гола. До полувремена су неуспешно покушали Вујачић и Саного, али је Партизан отишао са предношћу на полувреме.

У наставку је Партизан био конкретнији. У 49. минуту је Борјан одбранио ударац Вујачића, да би Урошевић успео да дода Рикарду који је постигао гол, али је погодак поништен после интервенције ВАР-а због фаула над Родићем. Лазетић је пробао да Звезди донесе изјед начење, али није био прецизан, да би и Рикардо запретио неуспешно. Нападач Партизана је у 61. минуту пропустио сјајну шансу пошто је са пет метара шутирао поред гола. Црвено-бели су углавном покушавали са дистанце неуспешно, док је Катаи у 80. минуту главом лопту послао поред гола после слободног ударца који је извео Фалко. Ипак, три минута касније је Катаи из трећег покушаја главом савладао Поповића на асистенцију Родића. Минут пре тога је Терзић могао да повећа предност Партизана после асоло продора, али је лопта прохујала поред гола Борјана. До краја је још само Мениг имао солидну позицију из које је врло лоше шутирао, па је остало 1:1 у Хумској.

90 4. минут
Крај меча у Хумској.
88. минут
Измена у Партизану, Холендер је заменио Јојића.
86. минут
Мениг се нашао у доброј позицији, али је врло лоше шутирао.
83. минут
1:1!!! Стигла је Звезда до изједначења. Стрелац је Катаи главом после центаршута Родића. Била је ово трећа добра шанса за Катаија на мечу.
82. минут
Добра прилика за Партизан, Терзић је шутирао после соло продора, а лопта је завршила поред стативе.
80. минут
Добра прилика за Звезду после слободног ударца који је извео Фалко. Катаи је покушао главом, а лопта отишла тик поред стативе.
77. минут
Измена у Звезди, Станић мења Санога.
72. минут
Измена у Звезди, Фалко је заменио Иванића. Промена и у Партизану, Шћекић је заменио Natha.
71. минут
Покушај Катаија који је завршио преко гола.
69. минут
Пробао је Канга садвадесетак метара, али је лоше шутирао.
66. минут
Двострука измена у Партизану, излазе Марковић и Јовић, а улазе Мениг и Терзић.
61. минут
Велика прилика за Партизан, Рикардо се нашао у одличној ситуацији, али је са пет метара шутирао поред гола.
60. минут
Још један покушај Рикарда, али лопта одлази преко гола.
56. минут
Друга измена у Звезди, Гајић је заменио Ераковића. Рикардо је покушао са 25 метара, али је његов шут био непрецизан.
52. минут
Први покушај Звезде у другом полувремену, Лазетић је шутирао, али је лопта закачила Урошевића отишла у корнер.
49. минут
Прилика за Партизан после корнера, Вујачић је шутирао, Борјан одбранио, да би Урошевић додао до Рикарда који је постигао гол, али је Урошевић тпом приликом фаулирао Родића па је гол поништен.
46. минут
Почело је друго полувреме. Измена у Звезди, Лазетић је ушао уместо Крстичића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Добра прилика за Звезду после слободног ударца Канге, Саного је главом покушао и шутирао поред гола. Убрзо је свиран и крај првог полувремена.
44. минут
Вујачић је покушао после корнера, али је лопта отишла преко гола.
40. минут
Нова одчлична прилика за Natha, Израелац је шутирао, а лопта отишла тик преко гола.
36. минут
1:0!!! Води Партизан после иницијативе Звезде. Natho је стрелац, Израелац је са десне стране повукао лопту ка средини и шутирао прецизно са 18 метара.
31. минут
Сјајна прилика за Звезду, Родић је центрирао, а Катаи главом погодио пречку.
23. минут
Још један напад Звезде, Иванић је шутирао са 18 метара, али је Поповић сигуран.
10. минут
Нови покушај Звезде, Катаи је шутирао са 17 метара, али је лопта отишла преко гола.
6. минут
Нови покушај Звезде, Саного је шутирао са 16 метара, али је то био врло лош покушај. Црвено-бели много конкретнији на почетку меча.
5. минут
Стопостотна прилика за Звезду, Диони је искористио конфузију одбране Партизана, али је Поповић успео да одбрани ударац Француза.
3. минут
Звезда је запретила прва преко Катаија који је шутирао са 18 метара, али је Поповић био на месту.
1. минут
Почео је 165. Вечити дерби минутом ћутања у част преминуле кошаркашке легенде Душана Ивковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Фудбалери Партизана и Црвене звезде данас од 18 часова на стадиону у Хумској одиграће 165. Вечити дерби у оквиру деветог кола Суперлиге Србије. Црно-бели после дужег времена, тачније седам година, у вечити дерби улазе са бодовном предношћу у односу на Црвену звезду.

Вечити ривали улазе у дерби у одличној форми и после победа у европским утакмицама. Партизан је у домаћем првенству непоражен од почетка сезоне и има два бода предности у односу на црвено-беле, па је ово добра прилика да додатно увећају бодовну предност. Серију добрих резултата је Партизан наставио и у Лиги конференција победом против Анортозиса у четвртак.

На другој страни црвено-бели су нешто спорије почели сезону, алои су сада и они у доброј форми. Бодовни заостатак за вечитим ривалом је плод ремија у првом колу првенства против Војвдоине, али су после тога играчи Дејана Станковића остварили шест победа у низу и такође су у доброј форми коју су потврдили победом против Браге у првом колу Лиге Европе. За главног судију овог меча одређен је Новак Симовић који је прошле сезоне делио правду на оба првенствена дербија.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (1:0)