МИЛОШЕВИЋЕВЕ ИЗМЕНЕ УРОДИЛЕ ПЛОДОМ: Странци РАЗБИЛИ Јавор! Дебитовали Бањак и Стојковић

09.08.2020. 19:49
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч 3. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Партизана декласирали су Јавор у 3. колу Суперлиге Србије. Изабраници Сава Милошевића славили су са 4:0, а победник је био решен веч после првог дела. Тако су успели црно-бели да се врате на само минус три у односу на лидера Црвену звезду.

НАПОКОН: Партизан се појачао на позицији ДЕСНОГ БЕКА! Чека се још један...

НАКОН ЧОВИЋЕВИХ РЕЧИ ДА СЕ КРИЈЕ КАКО ЈЕ ОЏО УМРО НА СТАДИОНУ ПАРТИЗАНА: Огласио се Вулетић - пљуште увреде

ПАРТИЗАН ИДЕ НА ПОПРАВНИ: Црно-бели пред најважнијим дуелом!

Стрелци у првом делу су били Умар Садик два пута (13. iI 18.) и једном Сејдуба Сума(25. минут), а коначан резултат је поставио Асано у 75. минуту. Могло је бити убедљивије, али имали су И Ивањичани прилике да постигну барем један погодак.

Стратег црно-белих Милошевић одлучио се на доста промена и меч је започео са следећим тимом: Поповић – Лутовац, Витас, Бањак, Брежанчић – Здјелар, Шћекић – Стевановић, Сума, Асано – Садик. Ове промене су се показале сврсисходне и дале су резултат.

У тиму није било можда И најбољег играча Партизана Бибраса Natha, али то се није видело. Чак је Партизан деловао опасније И први пут ове сезоне деловали су као екипа која зна шта жели на терену.

Дебитовао је Маки Бањак и показао да Саво Милошевић може итекако да рачуна на њега у нставку сезоне. Пред крај је своју прилику добио И Денис Стојковић, али недовољно да би се дао суд и о његовој игри.

Партизан – Јавор 4:0 (3:0)

Стадион: ФК Партизан

Судија: Зоран Широки

Стрелци: Умар Садик 13, 18, Сејдуба Сума 25, Такума Асано 75.

Партизан: Поповић, Лутовац, Брежанчић, Бањак, Витас, Здјелар, Шћекић (од 78. Смиљанић), Сума (од 78. Стојковић), Стевановић (од 66. Ствановић), Асано (од 85. Чолић), Садик (од 85. Матић).

Јавор: Лазовић, Маричић, Јевремовић, Павишић, Оташевић, Звеканов, Радивојевић, Пишчевић, Младеновић, Луковић, Танко.

У нашем лајву испод овог текста можете прочитати шта се из минута у минут дешавало на утакмици:

85. минут
Асано пуца поред гола. Јавор сада жели само да не буде убедљивије. Јапанац излази. Уместо њега улази Никола Чолић. Бојан Матић мења Умара Садика.
83. минут
Ивановић улази у шеснаестрац и пуца снажно, али Лазовић није дозволио да буде 5:0.
78. минут
Дебитује за партизан Денис Стојковић. Ушао је у игру уместо Сејдубе Суме. Милан Лола Смиљанић мења Александра Шћекића.
75. минут
Асано стиже до лопте пре Лазовића и убацује је у празну мрежу за 4:0
73. минут
Лутовац са ивице шеснаестрца пуца, али далеко поред гол и остају само три гола у мрежи Ивањичана
67. минут
Победник је већ одлучен и улази се мирнији ток утакмице
65. минут
Измена у Партизану. Ђорђе Ивановић уместо Филипа Стевановића
60. минут
После корнера Садик покушава главом, али безопасно и поред гола
53. минут
Бомба из слободњака Јевремовића са ивице казненог простора. Голман Партизана Поповић једва успева да скрене лопту и остаје 3:0
49. минут
Прилика за госте. Танко је шутирао главом после центаршута из слободног ударца, али лоше је то одрадио
47. минут
Сума асистира Стевановићу, млађани првотимац црно-белих центрира Садику, али Умар и поред предугих нога није успео да дохвати лопту
46. минут
Настављена је утакмица

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА

44. минут
Контра Партизана, али Садик греши и пропала је прилика да се увећа предност

Партизан је добио потенцијалне ривале у квалификацијама у Лиги Европе. Црно-бели би на жребу могли да добију РФС и Валмеиру из Летоније, као и румунски Ботосани

36. минут
Сума је био себичан и хтео је све сам и није прослео лопту до Стевановића и пропала је прилика за повећање вођства
34. минут
садик је ишао један на један према голу, али плавшић му је уклизао и спречио га да дође до трећег гола
33. минут
Шћекић шутира из даљине, али овог пута је голман гостију био сигуран

25. минут
Сума главом за 3:0. Најнижи на терену постиже прелеп гол
24. минут
Оташевић сам, шутирао главом са пет метара, али право у Поповића
22. минут
Маричић добро шутира из слободњака са 25 метара, али замало поред Поповићевог гола

18. минут
Сума је погодио стативу, али у наставку акције греши голман гостију Лазовићу. Испала му је лопта, а Садик је то испратио и петом погодио за 2:0.

13. минут
Садик доводи Партизан у вођство. Уз мало среће лопта је од Суме дошла до нападача црно-белих који је спровео у мрежу
12. минут
Садик са десне стране нити пуца нити центрира и ништа ни од ове акције црно-белих
10. минут
Шћекић је лепо усплио Асана, он са десне стране проналази Садика, али лопта није ишла у оквир гола
8. минут
Гости су опасно напали по десној страни, али Пишчевић је центрирао или шутирао преко гола