ВЕНГЕР ОДЛАЗИ: Навијачи рекли "Арсене, хвала" (ФОТО)

06.05.2018. 17:57
Arsen Venger
Арсен Венгер / Извор: Реутерс

Дошао је из Нагоје пре 22 године.

Утакмица Премијер лиге између Арсенала и Барнлија била је последња Арсену Венгеру, на домаћем терену. Легендарни менаџер Тобџија најавио је да ће се на крају сезоне повући са клупе, па су се навијачи на "Емиратима" опростили од Француза. Дуел са Барнлијем био је 606. у богатој каријери у Арсеналу, а на клупи тима из Лондона дебитовао је пре 22. године против Ковентрија. Скоро цео стадион био је у мајицама на којима је на француском писало "Хвала, Арсене".

ЗАБОРАВИО НА РИВАЛСТВО: Навијач Ситија имао поруку за Фергусона (ФОТО)

ЧЕМПИОНШИП: Драма у последњем колу! Груја ИДЕ у Премијер лигу, Митар МОРА у плеј-оф! (ВИДЕО ФОТО)

Осим навијача, Венгеру су се и на свој начин захвалили играчи. Победили су са убедљивих 5:0, а голове су дали Пјер-Емерик Обамејанг (14. и 75. минут), Александр Лаказет (45 3.), Сеад Колашинац (54.) и Алекс Ивоби у 64. минуту. У дербију кола, Челси је као домаћин победио Ливерпул са 1:0, а гол за тријумф је у 32. минуту постигао Оливије Жиру.

После ових мечева, нови шампион, Манчестер сити је први са 94 бода, а следе Манчестер јунајтед са 77, Ливерпул са 72, Тотенхем са 71, Челси са 69, Арсенал са 60...

У нашој галерији можете и да погледате како је изгледао стадион Арсенала на опроштају тренера који је водио и Нанси, Монако и Нагоју.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.