ВИШЕ СРЕЋЕ НЕГО ЗНАЊА: Андора одвела Србију у наредну рунду квалификација

21.11.2023. 15:50
Jovan Milošević
Јован Милошевић / Извор: СД/илустрација

Пораз од Острвљана нас није много коштао.

Фудбалска репрезентација Србије (играчи до 19 година) наставља пут ка континенталном шампионату, упркос поразу од Шкотске резултатом 2:1 у посљедњем мечу групе 3, захваљујући сензационалној побједи Андоре над Бугарском (2:1) у другој утакмици групе.

ЛАЛАТОВИЋ ЈЕ ПРОГОВОРИО О ШАРЦУ: Отворио душу о БОЛНОЈ теми! Моја породица га је уписала на пролиценцу...Dragan Å arac, Nenad Lalatović

ХОЋЕМО СРБИЈУ И АЛБАНИЈУ: Енглези потценили Пиксијеве Орлове или можда нису?Dragan Stojković Piksi

ХОЋЕМО СРБИЈУ И АЛБАНИЈУ: Енглези потценили Пиксијеве Орлове или можда нису?

НИКО ГА НЕЋЕ: Тешки дани за фудбалера Црвене звездеAleks Vigo, Kings Kangva, Osman Bukari

НИКО ГА НЕЋЕ: Тешки дани за фудбалера Црвене звезде

Уочи завршног кола турнира у Варни, Србија и Шкотска су ушле са по четири бода, Бугарска је имала два, а Андора ниједан. Српском тиму је само победа "играла" како не би зависио од исхода друге утакмице, пошто је имао лошију гол разлику од Шкота.

Што се тиче меча псоледњег кола, пад концентрације у финишу првог полувремена, па и на крају утакмице, пресудио у корист Острвљана. Магнус Мекензи голом у 42. минуту, а Малачи Шарп у 90. решили су утакмицу. Србија је из пенала дубоко у надокнади преко Јована Милошевића смањила резултат.

Србија је већ на полувремену била у нокдауну. Губила је од Шкота, а Бугари су водили против Андоре. А онда се догодио невјероватан обрт

Андора је успела да поравна почетком другог дела, па је Бугарска добила црвени картон и тако допринела сензацији која је крунисана преокретом Андоре и проласком Орлића у наредну фазу квалификација.