VIŠE SREĆE NEGO ZNANJA: Andora odvela Srbiju u narednu rundu kvalifikacija

21.11.2023. 15:50
Jovan Milošević
Jovan Milošević / Izvor: SD/ilustracija

Poraz od Ostrvljana nas nije mnogo koštao.

Fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina) nastavlja put ka kontinentalnom šampionatu, uprkos porazu od Škotske rezultatom 2:1 u posljednjem meču grupe 3, zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi Andore nad Bugarskom (2:1) u drugoj utakmici grupe.

LALATOVIĆ JE PROGOVORIO O ŠARCU: Otvorio dušu o BOLNOJ temi! Moja porodica ga je upisala na prolicencu...Dragan Šarac, Nenad Lalatović

HOĆEMO SRBIJU I ALBANIJU: Englezi potcenili Piksijeve Orlove ili možda nisu?Dragan Stojković Piksi

HOĆEMO SRBIJU I ALBANIJU: Englezi potcenili Piksijeve Orlove ili možda nisu?

NIKO GA NEĆE: Teški dani za fudbalera Crvene zvezdeAleks Vigo, Kings Kangva, Osman Bukari

NIKO GA NEĆE: Teški dani za fudbalera Crvene zvezde

Uoči završnog kola turnira u Varni, Srbija i Škotska su ušle sa po četiri boda, Bugarska je imala dva, a Andora nijedan. Srpskom timu je samo pobeda "igrala" kako ne bi zavisio od ishoda druge utakmice, pošto je imao lošiju gol razliku od Škota.

Što se tiče meča psolednjeg kola, pad koncentracije u finišu prvog poluvremena, pa i na kraju utakmice, presudio u korist Ostrvljana. Magnus Mekenzi golom u 42. minutu, a Malači Šarp u 90. rešili su utakmicu. Srbija je iz penala duboko u nadoknadi preko Jovana Miloševića smanjila rezultat.

Srbija je već na poluvremenu bila u nokdaunu. Gubila je od Škota, a Bugari su vodili protiv Andore. A onda se dogodio nevjerovatan obrt

Andora je uspela da poravna početkom drugog dela, pa je Bugarska dobila crveni karton i tako doprinela senzaciji koja je krunisana preokretom Andore i prolaskom Orlića u narednu fazu kvalifikacija.