ВЛАХОВИЋ ПОГУРАО ЈУВЕ КА ФИНАЛУ: Мајсторија Србина и колапс Лација!

02.04.2024. 22:58
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа/ИМАГО

Српски репрезентативац Душан Влаховић постигао је други гол за Јувентус против Лација у победи од 2:0 (0:0) првом мечу полуфинала Купа Италије и повео Стару даму ка финалу.

"Стара дама" из Торина се реванширала "небеско-плавима" за пораз у Серији А претходног викенда (1:0) и стекла велику предност.

Реванш се игра у Риму 23. априла и тада ћемо сазнати ко ће бити учесник утакмице за трофеј која ће бити одиграна у мају у Ријаду.

Меч је још једном обележио Душан Влаховић, који је поново био стрелац, овог пута другог гола Јувеа.

Најпре је Федерико Кијеза донео предност у 50. минуту, да би у 64. Влаховић на прелеп начин завршио соло-акцију.

Српски нападач је био стартер, као и Филип Костић, а обојица су на терену били до 86. односно, 89. минута.

Другог финалисту Купа Италије даће двомеч између Фиорентине и Аталанте, чији се први меч игра у среду од 21.00 на стадиону "Артемио Франки".