ЗВЕЗДА НИЈЕ БИЛА СЛУЧАЈНОСТ: Шериф разбио Динамо у Молдавији (ВИДЕО)

17.08.2021. 23:43
FK Šerif Tiraspolj
ФК Шериф Тираспољ / Извор: МН Press

Загрепчани примили три гола.

Када је одржан жреб за треће коло квалификација за Лигу шампиона сви су већ видели двомеч Црвене звезде и Динама у плеј-офу за пласман у Лигу шампиона, али како тренутно стоје ствари у елитном такмичењу ће играти Шериф. Шампион Молдавије је прво избацио Звезду у трећем колу, а вечерас је у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона убедљиво савладао Динамо из Загреба 3:0 (1:0).

УБЕДЉИВА ПОБЕДА, АЛИ СТАНКОВИЋ ИМА РАЗЛОГА ЗА БРИГУ: Један од најбољих повређен

СРЕЋНО ПРОЛЕЋЕ У ЕВРОПИ СВИМА КОЈИ СЛАВЕ: Звездаши пробили границе еуфорије - Саного "РАШРАФИО РУМУНЕ"

ЗВЕЗДА ЗАСИЈАЛА ПУНИМ СЈАЈЕМ: Црвено-бели стекли велику залиху против Клужа (ВИДЕО)

Шериф је у Тираспољу потпуно надиграо Динамо, а већ у седмом минуту је домаћим погодио стативу када је Луванору недостајало само мало више концентрације. Наставио је домаћин са нападима, а Динамо је прву прилику имао тек у 34. минуту када је Мајеров ударац Кристијано избацио са гол линије. Управо је Кристијано у 45. минуту асиситрао Траореу за прво гол и вођство Шерифа који је са минималном предношћу отишао на полувреме.

У наставку иста слика. Шериф је нападао и у 54. минуту је Коловос волеј ударцем дуплирао предност домаћина. Пробао је Динамо преко Иванушеца, али није било промене резултата да би Траоре својим другим голом потопио Динамо. Одузео је лопту на својој половини, додао Луванору и затим одспринтао ка голу противника где му је Луванор асистирао за 3:0. Пред Динамом је тежак задатак пошто су Модри само једном у историји успели да се врате после 3:0. Истим резултатом су 1967. поражени у Франкфурту од Ајнтрахта у полуфиналу Купа сајамских градова, али су у реваншу добили са 4:0 и касније против Лидса дошли до трофеја