АБА ЛИГА: Партизан заустављен у Новом Месту, Крка тројкама срушила црно-беле (ФОТО)

20.10.2018. 19:00
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Пораз Парног Ваљка.

Кошаркаши Крке славили су у оквиру четвртог кола АБА лиге на свом паркету екипу Партизана са 80:76 (18:18, 22:16, 8:17, 30:25). Домаћин је искористио лошу игру црно-белих и захваљујући добром шуту за три поена у последњој четвртини упсео да слави.

ПРЕД ДУЕЛ СА СПАРТАКОМ: Мирковић ОТКРИО ситуацију око Тошића и проблем који има Енаке (ФОТО)

ЈАВИО СЕ БАТА ЂОРА: Први српски бек исхвалио селектора Крстајића (ФОТО)

Обе екипе су ушле нервозно у овај меч.. Мали број поена на обе стране био је последица великог броја грешака у нападу, а Партизан је пред крај прве деонице имао предност од 13:10. Пејџ је често играо једана на један, док смо за разлику од неких ранијих утакмца могли да од самог почетка на паркету видимо и капитена црно-белих - Новицу Величковића.

Чанак је често играо и са два плеја - Пејџом и Николићем, али то није баш нарочито уродило плодом, пошто су црно-бели већину својих напада решавали индивидуалним решењима Маринковића и Величковића... На крају првих десет минута резултат је гласио 18:18!

Тврда игра са поечтка меча наставила се и у другој деоници, а Крка је захвалујући бољој игри у одбрани водила средином друге четвртине 34:29. Новом тројком Крка је отишла и на максималних плус девет, а резултат на крају првог полувремена био је 40:34 за домаћи тим.

За разлику од прве две четвртине Партизан је у друго полувреме ушао одлучније и успео да надокнади минус од девет поен акоје је Крка стекла током друге деонице. Поново је виђен мали број поена, а црно-бели су пред крај треће четвртине кошевима Новице Величковића повел са 46:42! Домаћин је за шест минута игре постигао само два поена, што су кошаркаши вишеструког шампиона Србије заналачи искористили и на одмор пред одлучујућих десет минута отишли са предношћу 51:50.

Три везане тројке Крке на старту четврте деонице донеле су ново вођство домаћем тиму - 59:54! Упркос предности Крке Партизан се није предао... Захваљујући грешкама домаће екипе, црно-бели су на пет минута до краја меча поновои повели 62:61! Иако су били на корак од победе, Партизан је захваљујући сопственим грешкама на крају напустио паркет у Новом Месту погнуте главе.

КРКА - ПАРТИЗАН  80:76 (18:18, 22:16, 8:17, 30:25).

ДВОРАНА: ШД Леона Штукља Ново Место

СУДИЈЕ: Дамир Јавор, Бранислав Мрдак, Гордан Терлевић

Крка: Махкович, Јанчар, Маринели, Шкедељ, Ослоник, Братож, Стипанчев, Цинац, Ђапа, Фифолт, Лалић, Лапорник.

Партизан: Пејџ, Си, Аранитовић, Маринковић, Гегић, Величковић, Пецарски, Гавриловић, Лендејл, Гагић, Николић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.