АБА ЛИГА: Будућност сломила отпор Меге у последњој четвртини

18.01.2020. 23:01
Džastin Kobs
Џастин Кобс / Извор: Фото: Будућност ВОЛИ

Подгоричани остварили 12. тријумф

Кошаркаши Будућности савладали су у Подгорици екипу Мега Бемакса са 90:76 (17:26, 24:19, 21:19, 28:12) у 16. колу АБА лиге и стигли до 12. победе у регионалној лиги. Подгоричани су отпор гостију из Београда сломили тек у последњој четвртини серијом 12-0 после чега тим Дејана Милојевића није успео да се врати у меч.

АБА ЛИГА: Партизан протутњао Железником, црно-бели чувају прво место (ФОТО)

АБА ЛИГА: Трилер у Љубљани, Цедевита и Морнар играли за Звезду и Партизан (ФОТО)

ТРИНКИЈЕРИ: Кад играш са оваквом енергијом, грешке те мање коштају

Гости су боље одиграли у првој деоници и изненадили Подгоричане који су на првом малом одмору имали девет поена заостатка. Домаћин је био бољи у других 10 минута и до одласка на велики одмор успео је да преплови заостатк. У наставку Будућност је успела да стигне до преокрета и вођства од седам поена, али је Мега вратила предност на своју страну и у последњих 10 минута ушла са четири поена вођства. Међутим, фориозно је домаћин ушао у последњу деоницу и серијом 12-0 стигао до тоталног преокрета. Пробао је Дејан Милојевић тајм-аутима да нешто уради, али је домаћин остварио сигуран тријумф.

Џастн Кобс је предводио домаћина са 24 поена, док је Шон КИипатрик постигао пет поена мање. Марко Симоновић био је најефикаснији у редовима Мега Бемакса са 23 поена, док је Кендрик Пери постигао 13.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.

НОВИЦА ЈЕ УШАО У ИСТОРИЈУ ПАРТИЗАНА: А онда су му послали поруке Дуле Вујошевић и Пера Божић (ВИДЕО)

УПИСАО СЕ У ИСТОРИЈУ: Ларкин трећи пут у низу МВП кола

ОВО ЈЕ ЗА ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН ВЕОМА ВАЖНО: Будућност много јача у наставку сезоне (ФОТО)

ПОТЕЗ КОЈИ ЈЕ ОДУШЕВИО ДЕЛИЈЕ: Мајсторска блокада Лоренца Брауна у Топ 10 Евролиге! (ВИДЕО)