АБА ЛИГА: Дерби бољи од Цибоне у последњем мечу петог кола

25.10.2021. 20:27
SC Derbi
СЦ Дерби / Извор: Фото: АБА лига/СЦ Derby

Други узастопни пораз Вукова са Тушканца.

Кошаркаши СЦ Дерби савладали су у последњем мечу петог кола АБА лиге Цибону са 93:87 (33:26, 14:11, 25:20, 21:30). Црногорски клуб је тако остварио другу узастопну победу, док су Вукови са Тушканца претрпели и други пораз.

ПОРАЗ ОД ПАРТИЗАНА, ПА ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Некадашњи НБА кошаркаш стигао у Хамбург

НИКО КАО ЖЕЉКОВ ПАРТИЗАН У ЕВРОКУПУ: Импресиван рекорд црно-белих

Марко Симоновић у НБА Г лиги!

Ефикасан је био меч у Подгорици, посебно у првој четвртини у којој је домаћин стекао предност 33:26. Знатно неефикаснија је била друга четвртина, али је Дерби чувао предност и на полувремену водио двоцифреном разликом 47:37. Додатно је домаћин успео да повећа предност у трећој деониц ида би Цибона кренула на све или ништа у последњој четвртини. Дерби је имао и 16 поена предности, али су Загрепчани успели да приђу на само четири поена заостатка 91:87 пола минута пре ркаја. Ипак, Вињалес је са два погођена слободна бацања оверио тријумф домаћина.

Вињалес је са 32 постигнута поена био и најефикаснији у редовима победника, док је 15 поена додао Андрија Славковић. Цибону је са 26 поена предводио Матео Дрежњак, док је Амар Гегић постигао 16.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.