АБА ЛИГА: Крка оставила Игокеу на једном тријумфу

23.11.2019. 22:32
KK Krka
KK Крка / Извор: Фото: Крка/Драго Перко/косарка.си

Словеначки тим славио у неизвесној завршници.

Кошаркаши Крке савладали су у неизвесном мечу Игокеу са 76:75 (15:25, 24:21, 23:17, 14:12) у осмом колу АБА лиге и тако остварили четврту победу у сезони, док су гостима из Лакташа нанели седми пораз.

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗА СРБИЈУ: Кокошков ће Орловима прикључити НБА играча

ЦРНО-БЕЛИ РЕШАВАЈУ ПРВИ ПРОБЛЕМ: Партизан пронашао бека (ФОТО)

АБА ЛИГА: ФМП поражен у дербију врха, Приморска ноћи на првој позицији (ФОТО)

Није изгледало после прве четвртине да ће Игокеао изгубити пошто је имала 10 поена пред ности. Међутим, домаћини су били упорни и прво успели да смање заостатак до одласка на велики одмор, а затим у наставку и да се потпуно врате у меч. Све је решено у завршници последње четвртине када се ушло у пенал завршницу, а Крка све решила у своју корист и остварила тријумф.

Лука Лапорник је био далеко најбољи у редовима Крке са 26 постигнутих поена, док је 13 додао Јуре Балажич. Најбољи у редовима Игокее били су центри Ђорђе Гагић и Оливер Стевић са по 15 поена.