АБА ЛИГА: Стотка Меге за премијерни тријумф

26.09.2021. 14:10
Mega basket
Мега баскет

Без проблема за тим Владе Јовановића.

Кошаркаши Мега Баскета победили су Студентски центар 101:68 (23:21, 28:6, 28:20, 22:21) у првом колу АБА лиге.

ПОКУШЕВСКИ ЛЕТОС НИЈЕ ИГРАО ЗА СРБИЈУ: Сада је ПОЗНАТ и прави РАЗЛОГ

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ПАРТИЗАН: Велико ПОЈАЧАЊЕ има КОРОНУ

ОГЛАСИО СЕ НИКОЛИЋ: Кошаркаш Будућности ПРВИ пут се ОБРАТИО јавности после немиле сцене са тренинга

Прва четвртина је завршена резултатом 23:21 и чинило се да гости из Подгорице могу да запрете, али онда следи фуриозна игра Меге. Домаћини су добили другу четвртину 28:6 и већ до полувремена решили питање победника.

Звезда је одложила меч с Вождовцем због болести великог броја играча, а с Маракане су поручили да је питање и у ком саставу ће моћи да изађу данас (15.55) у Нови Пазар. Олакшавајућа околност за шампиона је што домаћин неће имати подршку публике. Квота на двојку је 1,17, а на kombinazziju 2&3 1,65. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Нови Пазар - Звезда.

Мега је све четири деонице решила у своју корист и на добар начин отворила сезону.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Казалон са 17 поена, пратио га је Симанић са 16. На супротној страни Кајл Виналес и Џастин Едвардс имали су по 17 поена.

Кошаркашки клуб Мега баскет уручио је пригодан поклон њиховом доскорашњем играчу Миленку Тепићу који се пензионисао по завршетку прошле сезоне.

Он је сада добио улогу у клубу, али пре почетка данашње утакмице са СЦ Дербијем, Мега му је уручила захвалницу за све што је урадио за њих, али и за остатак регионалне кошарке, пре свега, у дресу Партизана са којим је освојио три титуле АБА лиге.