АБА ЛИГА: Партизан СИЛОВИТ у Задру, црно-бели ЗАБОРАВИЛИ Венецију! Дебитовао и Милетић... (ФОТО)

09.11.2019. 19:41
Zadar Partizan
Задар Партизан / Извор: Фото: aba-liga.com

Рутинска победа.

Кошаркаши Партизана савладали су Задар у дворани "Крешимир Ћосић" са 72:57 (18:14, 27:16, 17:16, 10:11). Црно-бели су водили од првог до последњег минута, а ова победа је добро дошла чети Андрее Тринкијерија како би пребродила изненађујући пораз од Венеције у Еврокупу прошлог уторка.

Партизан је забележио четврту победу на Јадрану, уз два неуспеха, док Задрани још увек нису осетили сласт победе у АБА лиги.

ПАРТИЗАН ЧЕКА ИНЂИЈУ: Милошевић најавио РОТАЦИЈУ, биће НОВИХ промена у саставу

ПРЕДОЗИРАО СЕ КАО ЛАМАР ОДОМ: Кошаркаш Мајамија се ОНЕСВЕСТИО због гумених бомбона! (ФОТО)

Прва четвртина је обиловала грешкама на обе стране. И црно-бели и домаћи имали су по седам изгубљених лопти, али су гости нешто боље шутирали и стекли четири поена предности (18:14).

Чета Андрее Тринкијерија је "додала гас" у другом кварталу, па се на велики одмор отишло са плус 14. Сјајан је био Маркус Пејџ који је на полувремену имао 11 поена, уз три погођене тројке. У редовима Задра по осам кошева уписали су Ален и Иванов.

Домаћи су сигурније отворили трећи кварта, везали су седам поена, али нису озбиљније угрозили предност гостију. После тајм-аута Андрее Тринкијерија разлика се вратила на ону са полувремена, да би црно-бели у завршници трећег периода стекли максималних 19 поена разлике (62:43).

Задар је још једном покушао да приђе почетком завршног квартала, домаћи су се спустили на "минус 13", али нису могли да се у потпуности врате у меч.

Црно-беле је предводио Маркус Пејџ који је утакмицу завршио са 14 кошева и три скока, уз 4/8 за три, а пратио га је Огњен Јарамаз са 13. Код домаћих Ален је постигао 16 поена, а Иве Иванов је додао десет.

Партизан је погодио 12 тројки, додуше из 35 шутева, док је Задар имао катастрофалних 35% за две (12/34). Оба тима су имала велики број грешака. Задар је изгубио 21 лопту, а црно-бели 20.

ЗАДАР - ПАРТИЗАН 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10)

ДВОРАНА: "Крешимир Ћосић".

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

СУДИЈЕ: Игор Драгојевић, Матеј Шпендл, Крунослав Пеић

ЗАДАР: Уљаревић 3, Ален 16, Иванов 10, Сиришчевић, Палокај 2, Вуковић 5, Јунаковић 9, Фундић 4, Планинић, Келер 4, Гилберт 4.

ПАРТИЗАН: Загорац 5, Пејџ 14, Гордић 8 (7ас), Парахуски, Јарамаз 13, Милетић 2, Величковић 6, Бирчевић 6, Јанковић 5, Томас 4, Пејнерс 4, Мозли 4.