АБА ЛИГА: Полувреме за загревање, а онда је Звезда прегазила Олимпију (ФОТО)

10.11.2018. 18:53
KK Olimpija
KK Олимпија / Извор: Фото: Петрол Олимпија/Алес Февзер

Црвено-бели и даље непоражени у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде остали су непоражени и после Љубљане где су са 83:60 (22:23, 21:13, 22:13, 18:11) савладали Олимпију, остали једини непоражени непоражени тим у АБА лиги и дошли до седме победе у сезони. Црвено-белима је било потребно мало времена да се уходају у ''Stožicama'' пошто је домаћин био прилично расположен у првом полувремену, али су у других 20 минута у потпуности надиграли Олимпију и остварили убедљиву победу.

Споро је почео меч у ''Stožicama'', али је такав старт више одговарао Црвеној звезди која је на половини прве четвртине водила 12:8. Олимпија је међутим успела брзо да дође до изједначења, а затим и до вођства, да би на првом малом одмору домаћин имао предност 23:22. Поечтак друге четвртине био је готово једнако неефикасан као и почетак меча, али је овог пута Олимпија била та која је држала вођство. Ипак, после непуна три минута Звезда је дошла до преокрета и поново стекла предност. Први пут на мечу Звезда је већу предност стекла у 18. минуту 39:33 захваљујући Оџу и Добрићу, да би још једом тројком Добрића црвено-бели на полувремену имали до тог тренутка максималних седам поиена предности.

Звезда није дозволила да јој се поново слабији почетак из друге деонице и чувала је предност, иако је домаћин имао у пар наврата прилику да се приближи. Фаје, Регланд и Цирбес успели су Звезди да донесу и прву двоцифрену предност на мечу у 26. минуту 54:44. Разиграни Фаје био је веома расположен за игру и црвено-бели су убрзо водили 59:46 захваљујући његовој тројци само минут касније, да би се игра домаћина потпуно распала, а црвено-бели дошли до максималних 65:46 у последњим тренуцима треће деонице.

Последња четвртина представљала је само формалност за Црвену звезду, а изабраници Милана Томића успели су и да дођу до 27 поена предности (81:54) у 37. минуту. Гости су мирно привели меч крају и остварили и седми тријумф.

ОЛИМПИЈА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 60:83 (23:22, 13:21, 13:22, 11:18)

ДВОРАНА: Стожице.

СУДИЈЕ: Хордов, Петек, Шундић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.500.

ОЛИМПИЈА: Рејнолдс 17, Џонс 6, Шпан 3, Лазић 4, Шаманић 1, Симоновић 2, Лапорник 8, Бегић 7, Месичек 4, Санон, Ребец 7, Радуловић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 7, Раданов, Човић 7, Перпероглу 2, Лазић 3, Фаје 12, Берон 17, Добрић 10, Ристић, Симанић 5, Цирбес 12, Оџо 8.

ФМП - Крка (18)

Табела: Црвена звезда 7-0, Мега Бемакс 6-1, Будућност 4-2, Партизан 4-3, ФМП 3-3, Цибона 3-4, Цедевита 3-4, Морнар 2-4, Крка 2-4, Игокеа 2-5, Олимпија 2-5, Задар 2-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитати ОВДЕ.