АБА ЛИГА: Резултат у Подгорици ВЕОМА ће занимати навијаче Звезде!

02.03.2020. 19:55
Budućnost - Mornar
Будућност - Морнар / Извор: ФОТО: аба - liga.com/Budućnost ВОЛИ

Није могло без драме.

Кошаркаши Будућности и Морнара одиграли су дерби 20. кола АБА лиге. Екипа Будућност забележила је убедљиву победу  (27:18, 22:12, 21:33, 23:25)

Будућност је почела са петорком Кобс, Килпатрик, Шеховић, Данило Николић и Мартин. У постави Морнара су Нидам, Пулен, Шеховић, Бјелица и Хант. Будућност је одлично отворила утакмицу серијом 8:0,  пет поена Мартина и тројка Данила Николића. Са друге стране поентирао је Пулен за два. "Плави" у одличном шутерском ритму, двије тројке Николића, једна Кобса, али је потом узвратио Нидам тројком за 16:12, а после 10 минута Будућност је повела 27:18.

ЕВРОЛИГА СЕ ОГЛУШИЛА НА ЊИХОВУ МОЛБУ: Виртус добио УЛТИМАТУМ!

ЗВЕЗДУ ЧЕКА ПАКЛЕН РИТАМ У ЕВРОЛИГИ: Црвено-бели одредили цене улазница за Макаби

НБА ЗВЕЗДА ИМА САВЕТ: Перите руке, не потписујем аутограме до даљњег!

Почетком друге четвртине Кобс сјајно асистира за лаке поене Мејерса. Потом је плеј Будућности украо лопту, а онда након лепог дриблинга омогућио Шеховићу да положи лопту у кош - 31:18, тајм аут зове Павићевић послије 40 секунди у другом периоду. После четири везана поена Мејерса резултат је био 38:21, шест минута до великог одмора. Морнар је био лош у дефанзиви, па су Подгоричани на полувремену повели 49:30, а имао је домаћин и 24 поена вишка.

Не игра се прејако у одбрани у трећој четвртини, Барани су конашло пронашли нека решења у нападу. Распуцао се Волер трима тројкама у трећој четвртини, па је на семафору  стајало 70:63.

Морнар је поготком Пулена смањио на 70:65 и потом после две добре одбране пропустио шансу да још више смањи минус. Поповић је затим искористио једно бацање, да би Кобс погодио уз фаул, а онда из додатног бацања повећа на девет поена вишка 74:65.

Следи седам поена сјајног Vajtheda у низу, 77:74, али Подгоричани брзо узвраћају тројком, а са друге стране Врањеш промашује цео обруч. Тројка Килпатрик погађа за три, па Мартина уз фаул. Павићевић тражи тајм аут 82:74. Можда кључни тренутак био је погодак Кобса за три поена, који је остављен сам на шуту, за 91:81 на 1.42 минута до краја, после чега играчи Морнара греше и праве кораке. Успео је Морнар до краја да смањи на 5 поена заостатка, али то је било све (93:88). Победа Будућности!

Пораз Цедевита Олимпије од Црвене звезде претходне вечери помогао је Баранима, којима су потребне обе победе у преостала два меча, како би се надали пласману у плеј оф.

Најефикаснији у Будућности био је Хасан Мартин са 21 поеном, а један мање дао је Џастин Кобс. Кил Патрик је убацио 16, а Ивановић и Николић по 10 поена. Код Морнара по 16 поена дали су Нидам и Волер, а по 13 постигли су Vajthed и Бјелица.

У првом делу сезоне Будућност је након продужетка славила у Бару 95:92.