ABA LIGA: Rezultat u Podgorici VEOMA će zanimati navijače Zvezde!

02.03.2020. 19:55
Budućnost - Mornar
Budućnost - Mornar / Izvor: FOTO: aba - liga.com/Budućnost VOLI

Nije moglo bez drame.

Košarkaši Budućnosti i Mornara odigrali su derbi 20. kola ABA lige. Ekipa Budućnost zabeležila je ubedljivu pobedu  (27:18, 22:12, 21:33, 23:25)

Budućnost je počela sa petorkom Kobs, Kilpatrik, Šehović, Danilo Nikolić i Martin. U postavi Mornara su Nidam, Pulen, Šehović, Bjelica i Hant. Budućnost je odlično otvorila utakmicu serijom 8:0,  pet poena Martina i trojka Danila Nikolića. Sa druge strane poentirao je Pulen za dva. "Plavi" u odličnom šuterskom ritmu, dvije trojke Nikolića, jedna Kobsa, ali je potom uzvratio Nidam trojkom za 16:12, a posle 10 minuta Budućnost je povela 27:18.

EVROLIGA SE OGLUŠILA NA NJIHOVU MOLBU: Virtus dobio ULTIMATUM!

ZVEZDU ČEKA PAKLEN RITAM U EVROLIGI: Crveno-beli odredili cene ulaznica za Makabi

NBA ZVEZDA IMA SAVET: Perite ruke, ne potpisujem autograme do daljnjeg!

Početkom druge četvrtine Kobs sjajno asistira za lake poene Mejersa. Potom je plej Budućnosti ukrao loptu, a onda nakon lepog driblinga omogućio Šehoviću da položi loptu u koš - 31:18, tajm aut zove Pavićević poslije 40 sekundi u drugom periodu. Posle četiri vezana poena Mejersa rezultat je bio 38:21, šest minuta do velikog odmora. Mornar je bio loš u defanzivi, pa su Podgoričani na poluvremenu poveli 49:30, a imao je domaćin i 24 poena viška.

Ne igra se prejako u odbrani u trećoj četvrtini, Barani su konašlo pronašli neka rešenja u napadu. Raspucao se Voler trima trojkama u trećoj četvrtini, pa je na semaforu  stajalo 70:63.

Mornar je pogotkom Pulena smanjio na 70:65 i potom posle dve dobre odbrane propustio šansu da još više smanji minus. Popović je zatim iskoristio jedno bacanje, da bi Kobs pogodio uz faul, a onda iz dodatnog bacanja poveća na devet poena viška 74:65.

Sledi sedam poena sjajnog Vajtheda u nizu, 77:74, ali Podgoričani brzo uzvraćaju trojkom, a sa druge strane Vranješ promašuje ceo obruč. Trojka Kilpatrik pogađa za tri, pa Martina uz faul. Pavićević traži tajm aut 82:74. Možda ključni trenutak bio je pogodak Kobsa za tri poena, koji je ostavljen sam na šutu, za 91:81 na 1.42 minuta do kraja, posle čega igrači Mornara greše i prave korake. Uspeo je Mornar do kraja da smanji na 5 poena zaostatka, ali to je bilo sve (93:88). Pobeda Budućnosti!

Poraz Cedevita Olimpije od Crvene zvezde prethodne večeri pomogao je Baranima, kojima su potrebne obe pobede u preostala dva meča, kako bi se nadali plasmanu u plej of.

Najefikasniji u Budućnosti bio je Hasan Martin sa 21 poenom, a jedan manje dao je Džastin Kobs. Kil Patrik je ubacio 16, a Ivanović i Nikolić po 10 poena. Kod Mornara po 16 poena dali su Nidam i Voler, a po 13 postigli su Vajthed i Bjelica.

U prvom delu sezone Budućnost je nakon produžetka slavila u Baru 95:92.