АБА ЛИГА: Тежак меч на Новом Београду, Партизан серијом 16:0 савладао Цедевиту!

25.10.2020. 20:52

Драма до последњег минута.

Дерби 4. кола Аба лиге између Партизана и Цедевите Олимпије који је одигран у дворани "Ранко Жеравица" припао је домаћој екипи. Црно-бели савладали су словеначку екипу резултатом 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13). Српској екипи ово је трећа узастопна победа у регионалном такмичењу.

АБА ЛИГА: Драма у Подгорици, ФМП пропустио прилику за тријумф

ЈОВАНОВИЋ: Радује ме наш однос према игри, одиграли смо одличну одбрану против Звезде!

ЦРВЕНО-БЕЛИ ПРЕЖИВЕЛИ ПАКАО: Повреда НАЈБОЉЕГ играча ЗАБРИНУЛА све! Давидовац ПРЕЛОМИО

Утакмица је почела прилично отворену, а гости су се боље снашли. Успела је Цедевита да погоди 4 тројке из 6 упућених шутева, док су црно-бели погодили само две из 7 покушаја. Од почетка сусрета, као по навици када игра против Партизана, Јака Блажич је био најмотивисанији, предводио је "змајеве" у сваком сегменту игре, успешно га је пратио и Мајкл Хопкинс.

Изабраници Влада Шћепановића пробудили су се у другој четвртини. Коди Милер Мекинтајер се "пробудио" и погурао "парни ваљак" као преокрету, међутим, екипа из Љубљане се није предавала. На "крилима" Рока Ленија Укића и поменутог Блажича резултат на полувремену био је 40:38 у корист гостију.

Велика борба виђена је у другом полувремну. Резултатска клацкалица која је трајала до краја утакмице, донела је прегршт атрактивних потеза, али и изузетну чврсту одбрану оба тима. Мекинтајер је преузео улогу лидера, погађао је Американац тројке из скоро свих позиција, помагали су му Ерик Мика и Рашон Томас, међутим, Цедевита је на све имала одговор. На трају треће деонице егал - 64:64.

Иста слика и у последњих 10 минута. Играло се кош за кош. Партизану је осетнију предност (78-72) донео Немања Дангубић на 2:25 до краја меча, а већ у следећем нападу Немања Гордић је погодио тројку уз фаул над Томасом након којег Дангубић погађа нови шут за три поена и доноси црно-белима 10, фантастична серија "парног ваљка" од 16:0. Испоставиће се да је блицкриг српског тима одлучио питање победника.

Најефикаснији појединац сусрета био је Јака Блажич са 24 поена, пратили су га Коди Милер Мекинтајер са 17 и Рашон Томас са 13.

ПАРТИЗАН - ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13)

ДВОРАНА: Ранко Жеравица

СУДИЈЕ: Томислав Хордов, Милош Кољеншић, Јосип Радојковић

Партизан: Мика 9, Милер Мекинтајер 17, Загорац 4, Пејџ 9, Дангубић 10, Гордић 11, Јанковић С., Ангола, Величковић 6, Јанковић Н. 4, Томас 13, Трифуновић 3.

Цедевита Олимпија: Радовић, Пери 3, Хопкинс 10, Душчак, Мурић 13, Укић 6, Блажич 24, Браун 10, Хоџић, Џоунс 11, Шчука, Маринковић.