АБА ЛИГА: Тријумф ФМП-а, Апић разбио Задар (ВИДЕО)

21.12.2018. 22:50
KK Zadar - KK FMP, Dragan Apić i Luka Božić
KK Задар - KK ФМП, Драган Апић и Лука Божић / Извор: Фото: aba-liga.com/Zadar/Zvonko Кучелин

Нова победа Пантера.

Кошаркаши ФМП-а савладали су на гостовању Задар у премијерној утакмици 12. кола АБА лиге.

НАЈЛЕПША ЖЕНА КОШАРКАША: Каква мачка! Звездин мајстор не промашује тројке кад она крочи у Пионир (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ПРВИ ЧОВЕК БУДУЋНОСТИ: Није било лако. Победили смо Звезду и Партизан! (ФОТО)

Пантери су славили против хрватске екипе резултатом 79:85 (18:22, 21:22, 22:20, 18:21). Клуб из Железника је током целог меча имао контролу над утакмицом, а максималну предност је имао почетком друге четвртине када је разлика износила десет поена. Ипак, у последњој четвртини у неколико наврата су Задрани прешли у вођство, али изабраници Владимира Јовановића су их сломили серијом 13:2.

Најзаслужнији за победу ФМП-а је био Драган Апић који је меч завршио са 26 поена и девет скокова, уз индекс корисности 34. Одличан је био и Марко Јеремић са 20 поена, као и Стефан пот са 12 поена и пет асистенција. У пораженом саставу истакли су се Квем Вон са 15, Лука Божић са 14, Вилијам Маџерити са 12 и Марио Литл са 11 поена.

ФМП се налази на шестој позицији на табели са пет победа и седам пораза, а Задар је осми са победом мање. У следећем колу Пантери дочекују Мегу, а Задар гостује Цедевити.

ЗАДАР - ФМП 79:85 (18:22, 21:22, 22:20, 18:21)

ДВОРАНА: Крешимир Ћосић

СУДИЈЕ: Кољеншић, Краљ, Бабић

ГЛЕДАЛАЦА: 3500

ЗАДАР: Башић 3, Маџерити 12, Крајина 4, Вон 15, Дашић 8, Вуковић, Брзоја 9, Шпраља 3, Томас, Литл 11, Божић 14, Планинић

ФМП: Ребец 9, Пауновић, Ускоковић 5, Јеремић 20, Момиров, Апић 20, Пот 12, Радовановић 6, Шешлија, Вашингтон Марзет 7, Ђорђевић, Бауерс

18.00 Крка - Будућност

ТАБЕЛА: Звезда 11-0, Будућност 8-3, Цедевита 7-4, Мега 7-4, Партизан 6-5, Цибона 5-6, ФМП 5-7,  Олимпија 4-7, Игокеа 4-7, Задар 4-8, Морнар 3-8, Крка 3-8.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.