АБА ЛИГА: Трилер у Железнику! Утакмица ФМП-а и Крке решена нестварном серијом у завршници

20.12.2019. 18:36
KK FMP
KK ФМП / Извор: Фото: АБА Лига/ФМП

Одличан меч.

Кошаркаши ФМП-а савладали су Крку у првом мечу 12. кола АБА лиге резултатом 84:81 (18:18, 18:26, 24:20, 24:17).

ЗИЦЕР ЗА ЗВЕЗДУ: Приморска у огромним проблемима

ТРИНКИЈЕРИ БЕЗ УСТЕЗАЊА: Мораћемо да пролијемо много зноја

УШАО У ИСТОРИЈУ: Ракочевићеву ОСМИЦУ више НИКО неће носити! Почаст на ЕВРОЛИГАШКОЈ утакмици

Гости из Словеније су током прве четвртине константно били у предности, али је ипак после уводних десет минута резултат био нерешен (18:18). Екипа ФМП-а је боље започела другу деоницу, али је Крка дошла до преокрета и на полувремену је водила са 44:36

У трећој четвртини је тим из Железника успео да преполови предност гостију, али је потом Крка одлично започела последњих десет минута. У једном тренутку Словенци су водили са 76:65, али је тада уследила серија ФМП-а 16:0 којом су Пантери дошли до преокрета, а потом су и привели меч крају.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Стефан Ђорђевић који је постигао 18 поена, док је у пораженом саставу бољи од осталих био Глен Коузи са 23.