АБА ЛИГА: Звезда протутњала кроз Скопље, седам тројки Добрића и ефикасан повратак Кешеља

22.01.2018. 19:45
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвено-бели сигурни против МЗТ-а.

Кошаркаши Црвене звезде рутински су савладали МЗТ у Скопљу резултатом 92:58 у 17. колу АБА лиге. Црвено-бели су се опоравили од два везана евролигашка пораза од Химкија и Макабија и направили одличну увертиру за дуел са Олимпијакосом, који је на програму у петак. Црвено-бели су играли без повређених Пера Антића и Џејмса Фелдина, још није дебитовао ни центар Ален Омић, али и поред тога нису имали проблема са екипом Жељка Лукајића. Бриљирао је бек Огњен Добрић који је погодио седам тројки из девет покушаја, укупно 23 поена.

Канга добио непристојну понуду!

СТИЖУ МИЛИОНИ НА МАРАКАНУ: Терзић на службеном путу, Боаћи пред трансфером каријере

Тим Душана Алимпијевић је одлично започео дуел у престоници Македоније. Дланом о длан, црвено-бели су повели са 11:0, па 14:2, а домаћин је тек тада „ушао“ у утакмицу. Разиграо се центар МЗТ-а Андреј Маслинко, а у последњем минуту прве четврине домаћин је стигао до изједначења, 18:18.

Дилан Енис је тројком вратио вођство црвено-белима (18:21), а тројке Рочестија, Добрића и Лазића почетком друге деонице значиле су нови бег гостију на двоцифрену предност, 22:32 у 15. минуту.

Захваљујући расположеним бековима (Рочести, Лазић, Добрић) шампион Јадрана и Србије је стигао до максималних плус 15 у првом полувремену, 22:37 у 17. минуту, чиме је практично сломио отпор Скопљанаца.

Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

У другом полувремену настављена је "игранка" кошаркаша Црвене звезде. Огњен Добрић, који се недавно вратио на паркет после повреде, наставио је да терорише одбрану МЗТ-а и био је готово непогрешив иза линије 6,75 (7/9). Предност гостију је расла из минута у минут, а шансу у последњој деоници је добио и помало забоправљени Марко Кешељ. Искусни крилни играч добро је искористио минуте проведене у игри и убацио девет поена за осам минута (2/3 за три).

МЗТ – Црвена звезда 58:92 (18:21, 7:19, 17:28, 16:24)

ДВОРАНА: Јане Сандански.

СУДИЈЕ: Игор Драгојевић, Марко Јурас, Крунослав Пеић.

МЗТ: Настовски 3, Мајсторовић 4, Лалић 11, Пенов 1, Минчев, Трајковски 6, Спасојевић 4, Сројановски 9 (5ас), Маслинко 15 (5ск), Мавра 5 (6ск, 6ас, 6ил).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 9, Дангубић 3, Давидовац 7 (5ск, 5ас), Лазић 8, Антић, Добрић 23 (7/9 за три), Јанковић 2, Рочести 13 (4ск, 4ас), Лесор 6 (7ск), Енис 8 (5ск), Јовановић 8, Бјелица 5.

ФМП - Игокеа 95:73

Табела: Будућност 15-2, Црвена звезда 14-3, Цедевита 13-4, Партизан 9-8, ФМП 8-9, Морнар 9-7, Задар 8-8, Игокеа 6-11, Цибона 6-11, Мега Бемакс 5-12, Олимпија 5-12, МЗТ Скопље 4-13.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.