АБА ЛИГА: Звезда се играла са МЗТ-ом, пукла прва стотка у сезони (ФОТО)

30.10.2017. 19:35
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели убедљиви у Београду.

Кошаркаши Црвене звезде демолирали су екипу МЗТ-а у последњем мечу шестог кола АБА лиге са 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19) и тако се вратили на деобу друге позиције са екипама Партизана и Цедевите. Црвено-белима није проблем представљало ни одсуство Тејлора Рочестија и Пере Антића који су одмарали овај меч. Била је ово одлична увертира за евролигашки изазов у виду Бамберга против којег ће црвено-бели играти у четвртак.

Једини прави отпор МЗТ је успео да пружи домаћину у првој четвртини, али су гостри и тај период завршили у заостатку са пет поена, а у тој деоници је Звезду предводио одлини Матијас Лесор. Одсуство РОчестија се није ни осетило пошто је Радичевић одлично одменио Американца. Уз другој четвртини заиграла је Звезда још боље, пошто су се укључили Апић и Давидовац, док је Бјелица играо на свом стандардном нивоу па су црвено-бели имали на полувремену двоцифрену предност.

У наставку као да је неки други тим МЗТ-а изашао на перкет. Звезда је млела госте из Скопља предвођена Фелдином, а прикључили су му се Јанковић и Јовановић. Истовремено су црвено-бели играли одлично у одбрани, а предност је вртоглаво расла па је крајем треће деонице достигла и 30 поена. Због тога се последњих 10 минута утакмице претворило у формалност, па су изабраници тренера Душана Алимпијевића мирно привели меч крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЗТ

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Хордов, Недовић, Савовић.

ГЛЕДЕЛАЦА: 2.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић 17, Дангубић 2, Давидовац 8, Лазић 2, Добрић 7, Фелдин 15, Апић 14, Јанковић 11, Лесор 14, Јовановић 11, Бјелица 11.

МЗТ: Гарсија 2, Стајић 4, Мекић 6, Лалић 14, Пенов 6, Минчев, Трајковски 30, Мамузић, Стојановски 9, Маслинко 2, Бејли.

Црвена звезда - МЗТ 112:73

ТАБЕЛА: Будућност 5-1, Црвена звезда 4-2, Партизан 4-2, Цедевита 4-2, ФМП 3-3, Игокеа 3-3, Цибона 3-3, Морнар 3-3, Мега Бемакс 2-4, Олимпија 2-4, МЗТ 2-4, Задар 1-5.