АБА ЛИГА: Звезда се НАМУЧИЛА за тријумф против Барана (ФОТО)

30.01.2017. 19:44
KK Crvena zvezda, Marko Simonović
KK Црвена звезда, Марко Симоновић / Извор: МН Press

Црвено-бели остварили 20. узастопну победу у АБА лиги и тако изједначили сопствени рекорд.

Кошаркаши Црвене звезде теше него што се очекивало савладали су Морнар у последњем мечу 20. кола АБА лиге са 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15) и тако остварили 20. узастопну победу, изједначивши сопствени рекорд из претпрошле сезоне. Међутим, црвено-бели су морали много да се потруде да би дошли до победе, у једном тренутку су у другој деоници губили чак са 15 разлике, али су успели да у другом полувремену дођу до преокрета и славља на мечу у којем су били без Немање Дангубића и Стефана Јовића, док је Огњен Кузмић читаву утакмицу преседео на клупи. Био је ово меч сличнији шутерском тренингу у којем су тимови заједно шутнули 34 пута за три (Звезда 10-34, Морнар 9-30).

Потпуно непрепознатљиво деловали су играчи Дејана Радоњића на паркету дворане ''Александар Митровић'' током прве четвртине. Морнар, који је ове сезоне већ показао да не зазире од фаворита, одлично је почео и веома брзо био у вођству иако су Добрић и Џенкинс тројкама отворили меч за Звезду. Међутим, тројке су одлично служиле и госте из Бара који су преко Волера, Павића и Ћалића постигли три тројке, а када су им се поенима придружили Елис и Вујошевић Морнар је водио 15:7 у осмом минуту. Од Звездине одбране није било ни трага, а у нападу без Стефана Јовића такође није ишло лако пошто су црвено-бели у првој четвртини успели да изгубе чак осам лопти. Када се томе додају и само две погођене тројке из девет покушаја у односу на пет Морнара из истог броја шутева, гости из Бара су заслужно на првом малом одмору водили 23:9.

Очекивали су навијачи да се актуелни шампион АБА лиге пробуди и тако је деловало када је Лазић погодио за три поена. Међутим, шут за тр ије и даље служио госте док се Звезда мучила у нападу, па је Морнар у 12. минуту имао максималних 29:14. Све до 16. минута је предност Морнара ишла и до тих 15 поена, да би се коначно Звезда мало тргла захваљујући Томпсону, али и нешто бољој одбрани. Истовремено је Симоновић погађао са пенала и црвено-бели су на полувреме ипак отишли са једноцифреним минусом (43:36).

Инспирисани гости нису попустили ни у наставку. И даље је Звезда играла конфузно у нападу уз доста проблема у одбрани, а Волер, Витковац и Вујошевић су поново одвели Морнар на двоцифрено растојање од домаћина (52:38) у 25. минуту. Међутим, Звезда је за два минута направила серију 10-0 захваљујући тројкама Џенкинса и Гудурића, а поене је додао и Симоновић и црвено-бели су пришли на 52:48 у 27. минуту. Домаћин је коначно успео да уђе у ритам и у одбрани, Симоновић и Лазић су погодили за три, док је Морнар скоро два минута био без поена. Звезда је то искористила пошто су Симоновић и Бјелица погодили са пенала па је домаћин после дуго времена имао вођство на крају треће деонице 57:56.

Наставила је Звезда са налетом и одлучујућој четвртини. Гудурић и Бјелица су са по пет поена донели Звезди вођство 67:58 у 33. минуту. Иако су гости два узастопна напада решили у своју корист, Звезда је девет поена предности задржала у наредена два миунта да би Лазић својом другом тројком донео Звезди прво двоцирено вођство на мечу у 36. минуту (74:62). Бакић је на кратко прекинуо Звездин налет тројком, али су црвено-бели успели да до краја мирном игром сачувају вођство и дођу до 20. узастопног тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОРНАР 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Јовчић, Радојковић, Краљ

ГЛЕДАЛАЦА: 3.600

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 8, Томпсон 11, Митровић 4, Лазић 12, Симанић, Добрић 3, Симоновић 15, Ракићевић, Џенкинс 12, Гудурић 8, Кузмић, Бјелица 9.

МОРНАР: Андерсон 4, Витковац 8, Радуновић, Вујошевић 5, Ћалић 3, Мијовић, Тејтјум 10, Елис 6, Павић 10, Мугоша 3, Волер 15, Бакић 7.

Олимпија – Карпош Соколи 92:97

ТАБЕЛА: Црвена звезда 20-0, Партизан НИС 15-5, Цедевита 14-6, Будућност 14-6, Цибона 11-9, Унион Олимпија 9-11, Игокеа 9-11, ФМП 8-12, Карпош Соколи 8-12, Морнар 7-13, Крка 7-13, Задар 6-14, Мега Лекс 6-14, МЗТ Скопље 6-14.