АБА ЛИГА: Звезда лоша у првом, фуриозно до победе у другом полувремену (ВИДЕО)

08.10.2017. 18:45
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Максималан учинак тима Душана Алимпијевића.

Црвена звезда ће у добром расположењу отижи у Литванију на меч првог кола Евролиге против Жалгириса, пошто је у Љубљани у трећем колу АБА лиге савладала Олимпију са 82:73 (18:29, 25:13, 21:16, 18:15) и тако задржала максималан учинак. У тиму црвено-белих први пут у новој сезони одиграо је и капитен Бранко Лазић, док је изостао Џејмс Фелдин због лакше повреде скочног зглоба на последњем тренингу. Бранилац титуле био је непропознатљив у првој четвртини, али је знатно бољом игром у наставку заслужено стигао до победе предвођен Огнејном Добрићем, Тејлором Рочестијем, Стефаном Јанковићем и Матијасом Лесором.

Црвено-бели добро су почели меч у Љубљани и повели са 7:2 и онда стали. Домаћин је заиграо брзо, потпуно изненадио изабранике Душана Алимпијевића одбраном и Олимпија је брз опрешла у вођство. Звезда није успевала да повеже своје редове, а Олимпија је наставила да погађа за два и на крају прве деонице имала већ двоцифрену предност 29:18.

Кошем је отворила Олимпија другу деоницу и повела са 31:18, да би онда домаћин почео да се буни јер су судије свирале три флопинга за Олимпију. Најгоре је прошао капитен Хроват којем су свирале један због којег је добио техничку, да би због бурног протеста добио још једну техничку што је значило да је меч за њега завршен. Звезда је читаву збрку успела да искористи и бољом игром на полувремену поведе са 43:42.

Олимпија је успела да на почетку треће деонице заустави Звездин налет, али је то потрајало само до половине треће четвртине, пошто су црвено-бели убрзали игру и направили серију 8-0 за вођство 56:51. У налету су били играчи Душана Алимпијевића, али нису успели да дођу до двоцифрене предности пред последњи мали одмор 64:58. У последњој четвртини је Звезда је успела да сачува преднсот упркос напорима домаћина да се врати у меч. Највише што су успели играчи Олимпије било је да приђу на 67:63 у 35. минуту, али је Звезда тај налет успела да одбије. Црвено-бели су минут и по пре краја успели први пут да дођу до двоцифрене предности поенима Рочестија 78:67 што је било довољно за трећу победу и максималан учинак после три кола.

МЗТ Скопље - Задар (18)

ОЛИМПИЈА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18)

ДВОРАНА: Тиволи.

СУДИЈЕ: Радовић, Драговић, Кољеншић.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.000.

ОЛИМПИЈА: Кастрати 6, Барбарић, Радуловић 2, Оливер 11, Шпан 5, Бубнић 3, Баџим 12, Морган 10, Шћекић, Бетл 17, Јурчек, Хроват 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 2, Радичевић 4, Дангубић 5, Лазић 4, Лазаревић 2, Антић, Добрић 17, Јанковић 13, Рочести 16, Лесор 12, Јовановић 0, Бјелица 7.

ТАБЕЛА: Црвена звезда 3-0, Мега Бемакс 2-1, Игокеа 2-1, Цедевита 2-1, Будућност 2-1, Цибона 1-2, Морнар 1-2, ФМП 1-2, Партизан 1-2, Олимпија 1-2, МЗТ 1-1, Задар 0-2.