БАШ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У БЕОГРАДУ: Тринкијери ИСКЉУЧЕН после 3 минута! Али рекорд држи Звездина легенда...

29.10.2020. 23:05
Andrea Trinkijeri
Андреа Тринкијери / Извор: Профимедиа

Мечеви 6. кола Евролиге.

Немиле сцене међу Италијанима. Само три и по минута игре су прошла у Мадриду између Реала и Бајерна, а бивши тренер Партизана Андреа Тринкијери је искључен!

НИЈЕ БИЛО ДИЛЕМЕ: Срушио Партизан и проглашен за НАЈБОЉЕГ играча Еврокупа (ФОТО)

СРПСКА КОНЕКЦИЈА: ЦСКА игра вечерас Евролигу, руски клуб ДИРЕКТНО одао почаст ПАРТИЗАНУ (ФОТО)

МИЈАИЛОВИЋ СЕ ОГЛАСИО О СТАТУСУ ШЋЕПАНОВИЋА: "Јавност очекује више од овога - Ту нема компромиса"

Протест италијанског тренера на клупи немачког тима изнервирао је његовог земљака са пиштаљком Луиђија Ламонику, који му је доделио искључујућу техничку грешку, па је клуб из из Минхена убедљиво поражен од Мадриђана – 100:82.

Веровали или не, то није рекорд Евролиге с обзиром на то да је Светислав Кари Пешић у марту прошле године, на мечу његове Барселоне у Истанбулу против Фенербахчеа, морао напоље после само минут игре.

Реал је овим тријумфом прекинуо низ тима из Минхена од четири узастопне победе, пред гостовање Црвеној звезди у наредном 7. колу.

Мадриђане је до победе предводио Џејси Керол са 19 поена, док је Треј Томпкинс убацио 16, а у тиму Бајерна Вејд Болдвин је постигао 18 поена, а Џејлен Рејнолдс 15. Репрезентативац Србије Владимир Лучић није био на нивоу претходних игара, убацивши само седам поена.

Серију од три пораза прекинуо је и Фенербахче. Тим Игора Кокошкова се тријумфом против Макабија, вратио на победнички колосек.

Само захваљујући прецизном шуту за три поена и убачених 11 тројки, екипа из Истанбула сломила је Понос Израела његовим оружјем.

Најефикаснији је био Мухамед Али са 17 поена, Нандо де Коло је додао 13, бивши играч Партизана Јан Весели осам, а доскорашњи ас Црвене звезде Лоренцо Браун шест кошева.

Код Макабија, предњачио је Вилбекин са 23 поена, али великим бројем промашаја за три поена, чак пет од седам пута није био прецизан.

Жалгирис је направио велики преокрет у Француској и пораз од Асвела претворио у победу. Лидер је на крилима расположеног Григониса (25 поена) направио чудо и показао зашто се шепури на трону.

Домаћин је водио чак три четвртине, да би онда Литванци преокренули резултат у своју корист и на крају славили 84:73. Код Асвела је најефикаснији био Чарлс Куади са 18 поена, уз раме му је био Гершон Јабусел са 17 кошева.