БИЋЕ ДРАМЕ У НБА ФИНАЛУ: Јанис ЗГАЗИО ФИникс, Милвоки се вратио у игру (ВИДЕО)

12.07.2021. 08:22
Janis Adetokumbo
Јанис Адетокумбо / Извор: Профимедиа

Грк блистао у трећој утакмици.

Кошаркаши Милвокија савладали су Финикс 120:100 и смањили на 2:1 у финалној серији НБА плеј-офа. Јунак победе Бакса био је Јанис Адетокумбо. Сјајни Грк је уградио у тријумф своје екипе 41 поен, 13 скокова и шест асистенција.

БОМБА НА ЈАДРАНУ: Трансфер сезоне у АБА лиги! Ово нико није очекивао

ГРОБАРИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Вонамејкер се ОГЛАСИО поводом доласка у Партизан

КАНАДА ПРЕЈАКА ЗА СРБИЈУ: Јовић и момци ПОКЛЕКЛИ у борби за бронзу

Финикс је одлично почео утакмицу и запретио да би мога да дође до недостижних 3:0 у серији. Гости из Аризоне имали су вођство до средине друге четвртине. Али, онда је Јанис узео ствар у своје руке и донео својој екипи 15 на крају првог полувремена - 60:45.

Успели су Санси у трећем периоду игре да се врате у живот. Крис Пол је био одличан, разиграли су се и Џеј Краудер и Деандре Ејтон, па је предност домаћина била само 6 (69:63) средином трећег периода игре. Финикс је дошао и на само четири поена заостатка (70:74), али онда следи цунами Бакса у последњих пет минута трећег периода игре. Адетокумбо се разиграо, гости су промашивали у Серији ма, пре свега Девин Букер, па је Милвоки пред последњих 12 минута имао 22 (98:76).

Тада је било јасно да је питање победника решено. Адетокумбо је последњих неколико минута утакмице био на клупи. Играчи оба тима су једва чекала да се меч заврши. На крају сигурних 120:100 за домаћина који за два дана на свом паркету има шансу да стигне до изједначења у финалној серији НБА лиге.

Уз Јаниса, одличну партију пружио је Холидеј са 21 поеном уз девет асистенција и пет скокова, а испратио је и Мидлтон са три поена мање уз седам скокова и шест асистенција.

Код поражене екипе, Крис Пол је забележио 19 поена и девет асистенција, Ејтон је додао 18 поена уз девет скокова, а подбацио је Девин Букер који је стигао само до 10 поена уз веома слабе проценте шута.