БИВШИ ПАРТИЗАНОВАЦ ИМА ПИК НА ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Богдановић САМ РАСТУРИО Олимпијакос (ВИДЕО)

23.02.2017. 20:56
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: МН Press

Фенербахче савладао Пирејце 67:64.

Екипа Фенербахчеа успела је после преокрета да савлада Олимпијакос у Истанбулу у 23. колу Евролиге са 67:64. Чета Жељка Обрадовића до победе је дошла у последњој четрвртини захваљујући сјајној партији Богдана Богдановића који је био најзаслужнији за преокрет домаћина.

ЕВРОПА ЈЕ ПРОШЛОСТ: Директор Партизана ОТКРИО планове за БУДУЋНОСТ (ФОТО)

Српски репрезентативац био је нерешива енигма за одбрану Олимпијакоса у мечу који је био углавном изједначен током првог полувремена током којег је истанбулски тим дошао до шест поена предности. Пирејци су одиграли фуриозну трећу четвртину у којој су дозволили само седам поена домаћину и обезбедили себи залиху од девет поена пред одлучујућих 10 минута.

ПЛЕЈ-ОФ ЈЕ ОБЕЗБЕЂЕН АЛИ: Џикић је СВЕ рекао у ПОРУЦИ играчима пред Задар (ФОТО)

ДОБИЛИ СУ БРАТСКИ ДУЕЛ: Ево шта навијачи ПАОКА кажу о утисцима из Пионира (ВИДЕО)

Међутим, у том периоду је блистао Богдановић који је са 27 постигнутих поена изједначио сопствени рекорд каријере у Евролиги и покренуо Фенербахче који је узвратио гостима све виђено у трећој четвртини. ОЛимпијакос је постигао само осам поена, а Фенербахче славио 15. победу у сезони. Поред Богдановића је још само Датоме био двоцифрен у Фенербахчеу са 17 поена, док је Никола Калинић постигао четири. Код Олимпијакоса се истакао Грин са 17, док је Папаниколау постигао 13.