ЧАНКА ОЧЕКУЈУ ПУНЕ РУКЕ ПОСЛА: Нови пораз црно-белих, одбрана КЉУЧНИ проблем (ВИДЕО+ФОТО)

08.09.2018. 19:52
Markus Pejdž
Маркус Пејџ

Велике осцилације у игри.

Кошаркаши Партизана су у другом контролном мечу на турниру у Шпанији поражени од Сарагосе са 81:87 (32:27, 16:25, 19:15, 14:20). У веома динамичној игри виђен је велики број поена, као и неколико атрактивних потеза са обе стране. Црно-бели су после убедљивог пораза од Басконије три дана раније, успели да против Сарагосе пруже знатно бољу партију, међутим недовољно за тријумф. Наредни меч на Иберијском полуострву Партизан ће одиграти у недељу против Гран Канарије, а меч је на програму од 19 и 30 часова.

ДОБРО ЋЕ ГА УПАМТИТИ: Мајсторија Бена за неверицу ХОЛАНДСКИХ легенди (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ МАРСЕЉ: Ево шта мисле о игрању Радоњића за Орлове (ФОТО)

Изабраници Ненада Чанка су у другом контролном мечу против Сарагосе кренули са снажним нападачким арсеналом... У првој четвртини виђен је велики број поена на обе стране, а у редовима црно-белих имали смо прилику да видимо на терену у истом моменту Пејџа, Вању Маринковића као и новопеченог центра Партизана Џока Лендејла. На крају првих десет минута црно-бели су имали предност од 32:27, уз неколико далекометних шутева Пејџа као и Вање Маринковића. Поред одличних рола у нападу, евидантен је недостатак уиграност у дефанзиви, пошто је Партизан имао великих проблема са преузимањем као и пиком шпанске екипе.

Наставио је Партизан са несхватљивим грешкама у одбрани, где су дозвољавали Сарагоси да у континуитету прети црно-белима са полудистанце преко високих играча после пик ен попа. Шпанци су успели да средином друге четвртине изједначе резултат 38:38. Неколико брзоплетих напада изабраника Ненада Чанка које је углавном започињао новајлија Маркуса Пејџ, по чему можемо закључити да ће му бити потребно доста времена како би са НЦАА кошарке прешао на Европски стил игре. Мешао је Ненад Чанак карте и комбиновао са Пецарским и Гагићем под кошем, где је искуни Гагић имао улогу класичне петице. Сарагоса је потупуно окренула ток меча и на полувреме отишла са предношћу од 52:48. Много проблема у дефанзиви, где је у неколико наврата Ненад Чанак био љут на своје играче и бурним гестикулацијама крај терена указивао на грешке.

У другом полуврмену виђен је далеко мањи број поне за разлику од првих 20 минута. Трећа четвртина почела је у споријем темпу, а Партизан је успео да за четири минута постигне девет поена уз само два промљена за вођство од 57:54. Тим из Хумске је после серије 9:2, поново ушао у контраритам, што је Сарагоса зналачки искористила поново дошла у предност 60:59. Пред одлучујућих десет минута резултат на семафору је износио 67:67.

Као и претходна три периода и у одлучујућој деоници виђена је игра кош за кош. Оба тима су се смењивала у вођству неколико пута, а онај кошгетерски темпо из првог дела утакмице, знатно је опао како се ближио крај дуела. За разлику од првих 20 минута, црно-бели су подигли ниво агрсивности у одбрани, па су шпански тим натерали на велики број индивидуалних акција. У 35. минут Партизан је успео да се одлепи и поведе са 77:70. Међутим, црно-бели су поново имали велики пад у самом финишу меча и испустили тријумф на овој утакмици.