ЕВРОЛИГА: Звезда одбраном сломила Макаби, Ноко газда у рекету

01.04.2021. 22:33
Lendri Noko
Лендри Ноко / Извор: МН Press

Црвено-бели одлични против "Поноса Израела".

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Макаби резултатом 76:64 у претпоследњем колу Евролиге, иако су били лишени помоћи повређених Корија Волдена и Дуопа Рита. Српски представник у елитном такмичењу је победом на свом терену спустио завесу на овосезонске партије у дворани "Александар Николић", док га у последњој рунди очекује гостовање Алби. Џордан Лојд је био најефикаснији са 21 поеном уз седам скокова, док је дискретни херој тријумфа био Лендри Ноко са "дабл-дабл" учинком од 10 поена и 11 ухваћених лопти.

ВОЛДЕН О ПРЕЛАСКУ ИЗ ПАРТИЗАНА У ЗВЕЗДУ: Навијачи и сви у клубу су показали колико ме желе и поштује

ЖЕЛИ У ЗВЕЗДУ: Репрезентативац Србије најавио спектакуларан трансфер

ЕТО О СТАНКОВИЋУ: Деки је капитен нас Цигана (ВИДЕО)

Одлично су црвено-бели  почели дуел претпоследњег кола регуларног дела сезоне. Лојд и Хол су распоредили на једнаке части поене у уводној серији 6:0, али је "Понос Израела" после тројке Дибартоломеа преокренуо на 7:6. Напад црвено-белих је потпуно стао, домаћин до краја прве четвртине није погодио ниједан шут за два поена. Зато и не чуди што су гости после три везане тројке и пет поена у низу Бендера стигли до вођства 15:9 у осмом минуту.

Макаби је имао и плус десет почетком другог квартала, а онда је Звезда још једном мини серијом 6:0 унела неизвесност у утакмицу. При вођству Макабија резултатом 25:21 Лојд је био у контранападу "један на нула", али га је Брајант стигао и спречио лаке поене. Уследила је казна и тројка Дорсија за 28:21 у 15. минуту. Убрзо је гост стекао максималних плус 11 у првом полувремену (32:21), а онда су се пробудили и црвено-бели.

Добрић је у кратком периоду постигао шест поена, а после "дуге двојке" Лојда тим Дејана Радоњића се приближио на 33:34. Овим резултатом два тима су отишла на велики одмор.

Сјајна партија српског тима у трећој деоници. Звезда је примила само 11 поена, док је у нападу прорадио Дејан Давидовац са осам поена у овој четвртини. Домаћина је, међутим, покренуо Лендри Ноко са поенима после офанзивних скокова. Серијом 11:0 тим Дејана Радоњића је стигао до вођства 48:39 у 26. минуту, међутим Макаби је одмах узвратио и смањио на 48:44.

Црвено-бели су гранитном дефанзивом зауставили шутере Макабија, а у нападу су посвећавали разлику, "полако, али сигурно". Поенима Лојда Звезда је обезбедила максималних 10 поена предности, 55:45. У тренуцима када су гости спуштали минус, одговорност је преузимао Давидовац, а у одбрани је доминантан био Ноко.

Првом тројком Лојда домаћин се одлепио на 61:48, али се Макаби није предавао и после тројке Дорсија пришао је на 61:54 у 36. минуту. Спустили су гости и на минус пет на три минута до краја, али је Добрић тројком повео црвено-беле ка мирној луци, а још једном "бомбм" је ставио тачку на 10. победу у Евролиги.

Црвена звезда - Макаби 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19)

Дворана: Александар Николић.

Судије: Перез, Вилијус, Ковалски.

Црвена звезда: Хол 5, Лојд 21 (7ск, 4ас, 6ил), Ускоковић 6 (3ск, 3ас), Давидовац 11 (4ас), Лазић 2, Раданов, Добрић 13, Симоновић 6, Јагодић-Куриџа 2, Кузмић, Ноко 10 (11ск).

Макаби: Брајант 12, Вилбекин 6, Клајн, Џонс 6, Калоиаро, Кохен, Каспи 2, Дорси 14, Дибартоломео 3, Блејзер 2, Бендер 9, Жижић 10.