EVROLIGA: Zvezda odbranom slomila Makabi, Noko gazda u reketu

01.04.2021. 22:33
Lendri Noko
Lendri Noko / Izvor: MN Press

Crveno-beli odlični protiv "Ponosa Izraela".

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi rezultatom 76:64 u pretposlednjem kolu Evrolige, iako su bili lišeni pomoći povređenih Korija Voldena i Duopa Rita. Srpski predstavnik u elitnom takmičenju je pobedom na svom terenu spustio zavesu na ovosezonske partije u dvorani "Aleksandar Nikolić", dok ga u poslednjoj rundi očekuje gostovanje Albi. Džordan Lojd je bio najefikasniji sa 21 poenom uz sedam skokova, dok je diskretni heroj trijumfa bio Lendri Noko sa "dabl-dabl" učinkom od 10 poena i 11 uhvaćenih lopti.

VOLDEN O PRELASKU IZ PARTIZANA U ZVEZDU: Navijači i svi u klubu su pokazali koliko me žele i poštuje

ŽELI U ZVEZDU: Reprezentativac Srbije najavio spektakularan transfer

ETO O STANKOVIĆU: Deki je kapiten nas Cigana (VIDEO)

Odlično su crveno-beli  počeli duel pretposlednjeg kola regularnog dela sezone. Lojd i Hol su rasporedili na jednake časti poene u uvodnoj seriji 6:0, ali je "Ponos Izraela" posle trojke Dibartolomea preokrenuo na 7:6. Napad crveno-belih je potpuno stao, domaćin do kraja prve četvrtine nije pogodio nijedan šut za dva poena. Zato i ne čudi što su gosti posle tri vezane trojke i pet poena u nizu Bendera stigli do vođstva 15:9 u osmom minutu.

Makabi je imao i plus deset početkom drugog kvartala, a onda je Zvezda još jednom mini serijom 6:0 unela neizvesnost u utakmicu. Pri vođstvu Makabija rezultatom 25:21 Lojd je bio u kontranapadu "jedan na nula", ali ga je Brajant stigao i sprečio lake poene. Usledila je kazna i trojka Dorsija za 28:21 u 15. minutu. Ubrzo je gost stekao maksimalnih plus 11 u prvom poluvremenu (32:21), a onda su se probudili i crveno-beli.

Dobrić je u kratkom periodu postigao šest poena, a posle "duge dvojke" Lojda tim Dejana Radonjića se približio na 33:34. Ovim rezultatom dva tima su otišla na veliki odmor.

Sjajna partija srpskog tima u trećoj deonici. Zvezda je primila samo 11 poena, dok je u napadu proradio Dejan Davidovac sa osam poena u ovoj četvrtini. Domaćina je, međutim, pokrenuo Lendri Noko sa poenima posle ofanzivnih skokova. Serijom 11:0 tim Dejana Radonjića je stigao do vođstva 48:39 u 26. minutu, međutim Makabi je odmah uzvratio i smanjio na 48:44.

Crveno-beli su granitnom defanzivom zaustavili šutere Makabija, a u napadu su posvećavali razliku, "polako, ali sigurno". Poenima Lojda Zvezda je obezbedila maksimalnih 10 poena prednosti, 55:45. U trenucima kada su gosti spuštali minus, odgovornost je preuzimao Davidovac, a u odbrani je dominantan bio Noko.

Prvom trojkom Lojda domaćin se odlepio na 61:48, ali se Makabi nije predavao i posle trojke Dorsija prišao je na 61:54 u 36. minutu. Spustili su gosti i na minus pet na tri minuta do kraja, ali je Dobrić trojkom poveo crveno-bele ka mirnoj luci, a još jednom "bombm" je stavio tačku na 10. pobedu u Evroligi.

Crvena zvezda - Makabi 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije: Perez, Vilijus, Kovalski.

Crvena zvezda: Hol 5, Lojd 21 (7sk, 4as, 6il), Uskoković 6 (3sk, 3as), Davidovac 11 (4as), Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 6, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić, Noko 10 (11sk).

Makabi: Brajant 12, Vilbekin 6, Klajn, Džons 6, Kaloiaro, Kohen, Kaspi 2, Dorsi 14, Dibartolomeo 3, Blejzer 2, Bender 9, Žižić 10.