ДЕМОЛИРАЊЕ: Окршај Будућности и Морнара решен је УБЕДЉИВОМ победом! На корак су од ТИТУЛЕ

10.06.2021. 23:01
Amadeo Dela Vale
Амадео Дела Вале / Извор: ФОТО: Аба лига/Будућност Воли

Није било неизвесности.

Кошаркаши Будућности повели су у финалној серији плеј-офа Црне Горе против Морнара, пошто су у "Морачи" савладали Баране резултатом 97:77 (22:18, 31:18, 29:16, 15:25).

Буди победник на ЕУРО: Клади се на највеће квоте на свету, навијај за голове и наплати тикет чак и кад промашиш - Mozzart

МЕГА ЖЕЛИ ДА СЕ РЕВАНШИРА ЗВЕЗДИ: Јовановић ЗНА како да ИЗНЕНАДИ шампиона!

МОГУЋЕ ЈЕ! Жељко Обрадовић говорио о повратку у Партизан

Све дилеме око победника, финалиста АБА лиге решио је до полувремена, када је стекао недостижних 17 (53:36).

Предност Подгоричана против десеткованог Морнара, кога су после завршетка регионалног такмичења напустили странци (Пулен, Vajthed, Габријел...), ишла је и до максималних 32 поена разлике у трећој четвртини, када су серијом 17:2 стекли убедљивих 70:38.

Dejan Milojević
Дејан Милојевић / Извор: МН Press

Гости су до краја успели да ублаже пораз, који ипак одсликава разлику у квалитету у финалу црногорског првенства.

Најефикаснији у тиму Дејана Милојевића био је Данило Николић са 20 поена, Амадео Дела Вале је постигао 15, Никола Ивановић два коша мање, а Федор Жугић је убацио 11 поена. Џастин Кобс је у саставу Будућности играо 13 минута и није се уписао у стрелце.

Код Морнара, Немања Врањеш је дао 20 поена, три мање Балша Живановић, док је двоцифрен био и бивши играч Звезде Милко Бјелица са 11 кошева.

Финале се игра на две победе, реванш у "Тополици" је 12. јуна.

Погледајте како изгледа Мелоди Пењалвер, манекенка која се допада Нејмару.