ДРАГИЋ ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ: Словеначки кошаркаш БРИЉИРАО против Индијане (ВИДЕО)

СрбијаДанас
Goran Dragić
Горан Драгић / Извор: Профимедиа

Мајами води са 3-0.

Мајами је одлично почео учешће у плеј-офу. После две уводне победе против Индијане, екипа Ерика Сполстре фуриозно је ушла и у трећи меч и за полувреме убацила 74 поена, уз примљених 58. Испоставило се да је та залиха била довољна за још једну победу: Мајами – Индијана 124:115.

ИПАК БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА У НБА: Лејкерси на крилима Леброна надиграли Портланд (ВИДЕО)

ПРОБЛЕМИ У ДЕНВЕРУ? Нагетси отказали тренинг после убедљивог пораза (ФОТО)

ХАОС У ОРЛАНДУ: Туча Меџика и Милвокија, страдао и тренер (ВИДЕО)

Практично без грешке играо је плејмејкер Мајамија Горан Драгић у већем делу меча. Убацио је до паузе 18 поена, уз шут из игре 7/10, а за три поена 4/7. У наставку је застао у нападу, али је у одбрани показао зашто је више од деценије елитни НБА плејмејкер.

Финале Лиге шампиона вечерас (21.00) у Лисабону доноси нам окршај два супертима ПСЖ-а и Бајерна. Немци су фаворити с квотом 2,20, на ПСЖ је 3,00, док је икс 3,80. Опклада GG3 носи квоту 1,57Погледајте све квоте кладионице MOZZART за финале Лиге шампиона ПСЖ – Бајерн

Након што је потпуно контролисао игру свог тима и убацио 24 поена уз шест асистенција, Драгић је у последњем минуту одиграо одличну дефанзиву на Ти-Џеј Ворену и избио му лопту из руку при вођству Мајамија 116:112.

Испоставило се да је то био преломни тренутак након што је Индијана ипак успела да се врати из минуса од чак 20 поена са краја друге четвртине. И то највише заслужујући Малколму Брогдону, који је у великом налету Пејсерса у последњој четвртини убацио 10 од чак 34 своја поена.

Уз Драгића, најефикаснији играч Мајамија и ноћас је био Џими Батлер са 27 поена и чак 17 погођених слободних бацања из 20 покушаја, међу којима су шутеви у завршници практично "оверили" тријумф његовог тима. Такође, веома запажен био је и центар Бем Адебајо са 22 поена и 11 скокова.

Победник ове серије играће у другој рунди против бољег из серије Милвокија и Орланда, у којој су Бакси преокренули после шокантног пораза на почетку, па од суботе увече воде 2:1. Ноћас су савладали домаћина НБА "мехура" резултатом 121:107.

РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА: Хет-трик Асана, али Natho је МАЈСТОР!

УПОРНОСТ СЕ ИСПЛАТИ: Челси спустио цену левог бека за 30 милиона евра (ФОТО)

БАРДОВА ПОРУКА ЦРВЕНО-БЕЛИМА ПРЕД ПУТ У ТИРАНУ: Будите свесни каква је светиња грб који носите, ЗГАЗИТЕ провокаторе!