ЕП У ЧЕШКОЈ: Храбре Српкиње јаче од проблема и Словенки, ИЗБОРИЛЕ бараж! (ФОТО)

19.06.2017. 16:57
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fibaeurope.com

Актуелне шампионке Европе су прорадиле када је било најпотребније.

Меч трећег кола ЕП у Чешкој донео је нашој женској репрезентацији победу над репрезентацијом Словеније  са 88:69      и останак на шампионату, односно пласман у бараж, међу 16 најбољих селекција. Успеле су наше храбре девојке да превазиђу проблеме и последице повреда (Соња Петровић и Ана Дабовић) и да пруже препознатљиву игру када је било најпотребније, у финишу дуела са Словенијом.

Био је то меч са много преокрета и борбе за треће место у групи Ц, које води у бараж (осмину финала). Да би обезбедиле меч за четвртфинале, Српкиње су морале да савладају селекцију Словеније шест или више поена разлике.

НЕШТО СЕ СПРЕМА У ПАРТИЗАНУ: ОВА слика ГОВОРИ више од 1000 речи (ФОТО)

МНОГИ НАЈАВЉУЈУ ОДЛАСКЕ: Овај играч сигурно ОСТАЈЕ у Звезди (ФОТО)

Врло добро су наше девојке отвориле утакмицу, повеле 5:2 у 2. минуту, а затим и 9:4, али су Словенке убрзо изједначиле резултат (9:9, 11:11 4.минут). И не само то, ривалке су прешле у вођство (11:14), а после 12:14 (7. минут) направиле серију 7:0 за 12:21 у 8.минуту.

Смањила је потом Невена Јовановић тројком предност ривалки на 15:21, да би се потом Српкиње примакле на 19:23 , али прва деоница се ипак, завршила осетном разликом у корист ривалки – 21:30.

У другом периоду су Српкиње заиграле ангажованије у одбрани и убојитије и сигурније у нападу (26:32, 13. минут, 30:34, 15. минут). Разиграла се у тим тренуцима Соња Петровић и Србија је преокренула резултат на 35:34, а Дабовићева је додала поене за 37:34. Застао је дах у наредном нападу када је фаулирана и покошена Петровићева, која са линије пенала донела нашем тиму „плус пет“ 39:34.

Ипак, нису се предавале жилаве противнице, пришле су на 42:41, а пре великог одмора, на који се отишло код 44:41 за наш тим, Петровићева је незгодно доскочила и остала на паркету са болном гримасом и поново забринула све највијаче српског тима.

САЛЕ ЈАСАН КАО И УВЕК: У глави већ ИМАМ тим, а ОВО је наш циљ на Евробаскету (ФОТО)

Друго полувреме је отворила поуздана Тамара Радочај тројком за 47:41. Међутим, Словенке су брзо узвратиле поенима, али прорадио је шут са дистанце и Јелени Миловановић ( 50:44) и најзад су Српкиње стигле до жељене разлике на овом сусрету.

Сјајна Соња Петровић је затим постигла тројку (53:44) и то је већ био реалнији однос снага ових селекција. Сјајно је разигравала Радочај саиграчице, па је тако пронашла и Сашу Чађо, која је била прецизна са линије за три поена (56:44, 24. минут)...

Ефектне поене из срца рекета је постигла  Тина Јовановић  за 58:49, али Словенке су искористиле неколико наших промашаја и исхтрених потеза, да се примакну на 58:54, да би Ана Дабовић поново одвела наш тим на желејених "плус шест". У финишу те деонице вођена је жестока борба, ровита Петровић је уз све муке, добила и јак ударац лактом у ребра (62:58, 29. минут).

СЕНЗУАЛНА КАО И УВЕК: Ана Ивановић у СЕКСЕПИЛНОЈ хаљини, све оставила БЕЗ ДАХА (ФОТО)

И почетак четврте деонице донео је велику борбу, али наш тим је добио нови квалитет поенима из срца рекета (Тина Јовановић и Ана Дабовић), а све вештије су биле наше девојке и у одбрани, да би све зачинила Петровић за "плус 10" (68:58)

И тек у финишу меча ослободиле су се грча наше девојке, ефектно су поентирале врло добра Шкорић и Невена Јовановић и Србија је отишла на "плус 15" у  37. минуту (78:63)!

Уследио је потом период сјајне игре изабраница селектора Стевана Караџића да стигну и до "плус 20"  (86:66).

СРБИЈА – СЛОВЕНИЈА 88:69 (21:30, 23:11, 18:17, 26:11)

ДВОРАНА: Краловка

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

СУДИЈЕ: Роси, Великов, Чалик

СРБИЈА: Радочај 7, Петровић 23, Чађо 3, Крњић 2, Н. Јовановић 11, Миловановић 11, Мандић, Црвендакић 7, Шкорић 11, Станковић 2, Јовановић 7, Дабовић 4.

СЛОВЕНИЈА: Облак 22, Здолшек, Еркић 10, Презељ 2, Абрамовић, Барић 18, Јаковина 2, Пирсић, Лисец 7, Требец, Еванс 8.

ТАБЕЛА: Француска 4, Србија 4, Словенија 4, Грчка 3.