EP U ČEŠKOJ: Hrabre Srpkinje jače od problema i Slovenki, IZBORILE baraž! (FOTO)

19.06.2017. 16:57
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fibaeurope.com

Aktuelne šampionke Evrope su proradile kada je bilo najpotrebnije.

Meč trećeg kola EP u Češkoj doneo je našoj ženskoj reprezentaciji pobedu nad reprezentacijom Slovenije  sa 88:69      i ostanak na šampionatu, odnosno plasman u baraž, među 16 najboljih selekcija. Uspele su naše hrabre devojke da prevaziđu probleme i posledice povreda (Sonja Petrović i Ana Dabović) i da pruže prepoznatljivu igru kada je bilo najpotrebnije, u finišu duela sa Slovenijom.

Bio je to meč sa mnogo preokreta i borbe za treće mesto u grupi C, koje vodi u baraž (osminu finala). Da bi obezbedile meč za četvrtfinale, Srpkinje su morale da savladaju selekciju Slovenije šest ili više poena razlike.

NEŠTO SE SPREMA U PARTIZANU: OVA slika GOVORI više od 1000 reči (FOTO)

MNOGI NAJAVLJUJU ODLASKE: Ovaj igrač sigurno OSTAJE u Zvezdi (FOTO)

Vrlo dobro su naše devojke otvorile utakmicu, povele 5:2 u 2. minutu, a zatim i 9:4, ali su Slovenke ubrzo izjednačile rezultat (9:9, 11:11 4.minut). I ne samo to, rivalke su prešle u vođstvo (11:14), a posle 12:14 (7. minut) napravile seriju 7:0 za 12:21 u 8.minutu.

Smanjila je potom Nevena Jovanović trojkom prednost rivalki na 15:21, da bi se potom Srpkinje primakle na 19:23 , ali prva deonica se ipak, završila osetnom razlikom u korist rivalki – 21:30.

U drugom periodu su Srpkinje zaigrale angažovanije u odbrani i ubojitije i sigurnije u napadu (26:32, 13. minut, 30:34, 15. minut). Razigrala se u tim trenucima Sonja Petrović i Srbija je preokrenula rezultat na 35:34, a Dabovićeva je dodala poene za 37:34. Zastao je dah u narednom napadu kada je faulirana i pokošena Petrovićeva, koja sa linije penala donela našem timu „plus pet“ 39:34.

Ipak, nisu se predavale žilave protivnice, prišle su na 42:41, a pre velikog odmora, na koji se otišlo kod 44:41 za naš tim, Petrovićeva je nezgodno doskočila i ostala na parketu sa bolnom grimasom i ponovo zabrinula sve najvijače srpskog tima.

SALE JASAN KAO I UVEK: U glavi već IMAM tim, a OVO je naš cilj na Evrobasketu (FOTO)

Drugo poluvreme je otvorila pouzdana Tamara Radočaj trojkom za 47:41. Međutim, Slovenke su brzo uzvratile poenima, ali proradio je šut sa distance i Jeleni Milovanović ( 50:44) i najzad su Srpkinje stigle do željene razlike na ovom susretu.

Sjajna Sonja Petrović je zatim postigla trojku (53:44) i to je već bio realniji odnos snaga ovih selekcija. Sjajno je razigravala Radočaj saigračice, pa je tako pronašla i Sašu Čađo, koja je bila precizna sa linije za tri poena (56:44, 24. minut)...

Efektne poene iz srca reketa je postigla  Tina Jovanović  za 58:49, ali Slovenke su iskoristile nekoliko naših promašaja i ishtrenih poteza, da se primaknu na 58:54, da bi Ana Dabović ponovo odvela naš tim na želejenih "plus šest". U finišu te deonice vođena je žestoka borba, rovita Petrović je uz sve muke, dobila i jak udarac laktom u rebra (62:58, 29. minut).

SENZUALNA KAO I UVEK: Ana Ivanović u SEKSEPILNOJ haljini, sve ostavila BEZ DAHA (FOTO)

I početak četvrte deonice doneo je veliku borbu, ali naš tim je dobio novi kvalitet poenima iz srca reketa (Tina Jovanović i Ana Dabović), a sve veštije su bile naše devojke i u odbrani, da bi sve začinila Petrović za "plus 10" (68:58)

I tek u finišu meča oslobodile su se grča naše devojke, efektno su poentirale vrlo dobra Škorić i Nevena Jovanović i Srbija je otišla na "plus 15" u  37. minutu (78:63)!

Usledio je potom period sjajne igre izabranica selektora Stevana Karadžića da stignu i do "plus 20"  (86:66).

SRBIJA – SLOVENIJA 88:69 (21:30, 23:11, 18:17, 26:11)

DVORANA: Kralovka

GLEDALACA: 1.000

SUDIJE: Rosi, Velikov, Čalik

SRBIJA: Radočaj 7, Petrović 23, Čađo 3, Krnjić 2, N. Jovanović 11, Milovanović 11, Mandić, Crvendakić 7, Škorić 11, Stanković 2, Jovanović 7, Dabović 4.

SLOVENIJA: Oblak 22, Zdolšek, Erkić 10, Prezelj 2, Abramović, Barić 18, Jakovina 2, Pirsić, Lisec 7, Trebec, Evans 8.

TABELA: Francuska 4, Srbija 4, Slovenija 4, Grčka 3.